Elektronické peňaženky získavajú svoj podiel na trhu

Pokiaľ by som sa spýtala, kto z vás platí prostredníctvom mobilného telefónu, asi by ste na Slovensku moc nehlásili. Avšak realita je taká, že v celosvetovom meradle si elektronické mobilné peňaženky získavajú svoj pevný podiel na trhu.

V prvom rade sú medzinárodne podporované. Sú plnohodnotným platobným systémom, ktorý uľahčuje klientom život. Prináša im viacero výhod – nemusia mať vo svojej peňaženke mince, ani hotovosť. Vo svojej podstate dokonca nahrádzajú účty a kreditné karty. A medzi ďalšie výhody patrí aj veľmi ľahká dostupnosť a bezpečnosť, na ktorej neustále pracuje tím tých najlepších odborníkov.

Musíme však tiež skonštatovať, že spúšťanie noviniek je v tejto oblasti pomalé. Ide o akúsi evolúciu v platobných formách. Pritom dnes už snáď ani nie je rodina, ktorá by nevlastnila inteligentný telefón, či tablet. Neexistuje rodina, ktorej aspoň jeden člen by nevyužíval elektronické internetové služby....

Mobilná peňaženka šetrí aj náklady. Úradníci si ju pochvaľujú, lebo vďaka jej záznamom klesajú podvody s príjmami a výdavkami. Avšak čo sa týka samotnej mobilnej peňaženky, zvádza konkurenčný boj s bankami.

Nie sú to však len mince a finančná hotovosť, čo robia elektronickú peňaženku výhodnou pre klientov. Predstavte si, že viac nemusíte nosiť so sebou všetky vernostné karty – na tankovanie, nákupy v jednotlivých obchodoch, na bonusy za nákup určitého počtu kávy...  Elektronická peňaženka má v sebe aj vernostnú aplikáciu a tak vám na použitie tejto výhody stačí v podstate jeden klik.

Odborníci predpokladajú, že najmä nastupujúca generácia bude čoraz viac siahať po tomto modernom výdobytku. Dôležité nateraz je, že o tejto možnosti platieb už verejnosť vie. A sú klienti, ktorí ju bez problémov a veľmi spokojne využívajú. Možno sa neudomácňuje na trhu tak rýchlo, ako sa predpokladalo, ale je tu a má svoje pevné miesto. Na svoj veľký boom elektronická peňaženka ešte len čaká.