Vo vendingu vždy pamätajte na mobilné platby

Plánujete inovovať, alebo rozširovať prevádzku vašich automatov? Vždy pamätajte na možnosť platby prostredníctvom mobilu a mobilných aplikácií. Prečo? V súčasnosti v rámci celej Európskej únie má až 81% majiteľov mobilných telefónov tzv. chytrý – smart – telefón.

Štatisticky je neustále rastúce percento používania práve smart telefónov aj na platby. Šikovné aplikácie umožňujú mať v mobile všetko – aj mobilnú peňaženku. Preto svet technológií na tento fakt neustále reaguje. K dispozícii je niekoľko app-iek, ktoré sú doslova vychytávkami. Na tento trend reagujú aj výrobcovia klasických plastových platobných kariet. Už dnes sú bežne k dispozícii tzv. bezkontaktné.

Samozrejme, reagujú aj výrobcovia telefónov a tabletov. Sú predsa našou neodmysliteľnou súčasťou. Výrobcovia automatov rovnako na tento trend reagujú a na trhu je dostatok automatov s platobným systémom akceptujúcim platby prostredníctvom mobilu.

Zákazníci, aj výrobcovia, však neustále dbajú na bezpečnosť. Spoločne s technologickým vývojom sa vyvíja, žiaľ, aj „kybernetická“ kriminalita. Každé ohrozenie však prináša so sebou ako reakciu aj vylepšenia. Technológie idú dopredu. Vývojári neustále pracujú a vylepšujú. Prinášajú nové možnosti. Bolo by nemúdre ignorovať tento fakt. Preto pokiaľ plánujete vo svojom podnikaní zmeny, inovácie, či rozširovanie, majte na pamäti aj pokrok a možnosti mobilných platieb.