Idete do Japonska? Objednajte kamošovi drink a vyzdvihne si to v automate cez QR kód

Nové predajné automaty, ktoré sa objavujú v Tokiu na vlakových staniciach v okolí Tokia, umožňujú Vám ako zákazníkovi predplatiť nápoje pomocou svojich smartfónov - pre seba alebo svojich priateľov - bez toho, aby ste boli v blízkosti automatu. Stroje vyrobené japonskou spoločnosťou Acure nie sú vybavené akceptorom hotovosti alebo mincí, no majú veľkú dotykovú obrazovku. Ponechaná je tu jediná možnosť ako zaplatiť za produkty, a to skenovaním QR kódu vygenerovaného mobilnou aplikáciou, ktorý môže použiť nakupujúci pri predajnom automate, alebo to odoslať na smartfón známeho. Ten si produkt vyzdvihne pri automate cez QR kód.
Zákazníci môžu uskutočniť buď jednorazový nákup, alebo si objednávať produkty pravidelne a to vopred so zľavou pre každý nákup. Ak nápoj posielajú kamarátovi, ten potrebuje len k predajnému automatu priložiť  QR kód na a vyzdvihnúť si svoj produkt podľa vlastného výberu. Aplikácia tiež poskytuje mapy automatov v blízkosti a nutričné informácie. Používatelia dostávajú  za každý nákup body a tiež voľný predajný produktu, keď dosiahnu 30 bodov.
Prvých 15 000 zákazníkov, ktorí si kúpia nápoj na jednom z nových automatov, dostanú bezplatnú fľašu s vodou, ktorú si môžu vyzdvihnúť pri tejto akcii, ktorá trvá do jesene 2017. Plánuje sa údajne inštalácia 20 predajných automatov na ploche tokijských vlakových staníc.

https://www.youtube.com/watch?v=SQWnng0o5Rc