Anglickým operátorom oznámili: Pripravte sa na emisiu novej librovej mince

Vo Veľkej Británii sú nabádaní k príprave na zavedenie novej mince, samozrejme s podobizňou kráľovnej Alžbety, ktorá
je plánovaná do obehu v marci 2017. Štátna pokladnica vysvetľuje podnikom cez nové webové stránky ako sa môžu na zmenu pripraviť. Táto librová minca, s novým vzhľadom, sa skladá z vonkajšej zliatiny zlatej farby z niklu a mosadze, a s kruhovým stredom z kombinácie niklu a nanesených zliatin v striebornej farbe. Jej micro nápisy, frézované hrany a nová funkcia hologramu zvýšia bezpečnosť, že sa nepoužije falošná reprodukcia. Minca má tiež "skrytý prvok bezpečnosti", ktorý je do mince integrovaný.
Pre vendingové firmy, to znamená, že budú musieť investovať do modernizácie tak, aby mechanizmy mincovníkov boli
kompatibilné s novými mincami. David Gauke, hlavný tajomník ministerstva financií, uviedol: "Zavedenie tejto novej mince  bude veľmi významnou udalosťou a spolupracujeme s kráľovskou mincovňou, aby zabezpečili, že kľúčové priemyselné odvetvia budú na to pripravené, a že sa zabezpečí hladký prechod.
"Nová minca bude najbezpečnejšia svojho druhu na svete a jej špičkové funkcie budú predstavovať náramnú prekážku pre falšovateľov, čo znižuje náklady pre podniky a daňových poplatníkov." Generálny riaditeľ Kráľovskej mincovne, Adam Lawrence oznámil: "Sme veľmi hrdí na novú librovú mincu, ktorá bola navrhnutá s použitím najmodernejšej technológie v našej pobočke v South Wales. Chceli by sme povzbudiť podnikateľov k návšteve našich webových stránok, aby zistil, ako by mohlo nové obeživo mať vplyv na ich podnikanie, a aké kroky treba podniknúť, aby sa pripravili na uvedenie mince v marci 2017."
Iný postoj zdieľa Automatic Vending Association (AVA), ktorá sa dala počuť na začiatku tohto roka,  že je to "poľutovaniahodné, že potrebné aktualizácie pre predajné automaty na prispôsobenie sa novej minci prinesú nemalé náklady pre našich členov asociácie. Pritom poukázala na príklad zavedenia nového obeživa pencí £0,05 a £0,10,  ktoré boli zmenené v roku 2011, a náklady sa vyšplhali celkovo na sumu 28,9 milióna libier celkovo pre vendingové odvetvie.