OTI platobné zariadenie: krásny strieborný prsteň s inteligentnou platobnou okázalosťou

Rosh Pina, Izrael- On Track Innovations Ltd. (OTI) (NASDAQ: OTIV), globálny poskytovateľ Near Field Communication (NFC) a bezhotovostného platobného riešenia, oznámil uvedenie svojho zariadenia najnovšej inovácie "PayEnable - prsteň vecí. Šterlingovo strieborný a s dizajnom ónyx kameňa je prsteňový platobný  nástroj nabitý najnovšími technológiami Internetu Veci (IoT), vrátane zabezpečenej platby,  založené na "gyro" riadení pohybu a smartfónových notifikáciách.
-Môžete uskutočniť bezhotovostné platby i bezkontaktné a to s potenciálne technologicky najvyspelejším prsteňovým zariadením na svete.
-PayEnable ™ umožňuje takmer akémukoľvek produktu stať sa platobným zariadením.
-500 miliárd $ objemu transakcií do roku 2020 cez prenosné zariadenia.

Prsteň vecí je názorným príkladom všestrannosti platobných platforiem  "OTI PayEnable" schopných premieňať obyčajné výrobky na najnovšie a najinteligentnejšie platobné prostriedky. Odvetvia, ktoré môžu mať prospech z používania PayEnable technológie zahŕňajú oblasť klenotníctva, módu, automobilový segment, bankovníctvo, cestovný ruch, "inteligentnú smart domácnosť ako i zábavný priemysel. Trh platieb z prenosných zariadení podľa prognóz porastie  177% ročne medzi rokmi 2015 a 2020, čo predstavuje ročný objem 500 miliárd dolárov  transakcií v roku 2020, podľa zdroja Tractica.
"Je to veľmi vzrušujúce byť súčasťou 'revolúcie Internetu Vecí', povedal Shlomi Cohen, CEO spoločnosti OTI. "Formou maličký prvok a ľahko integrovateľná povaha tejto našej platobnej technológie je skvelou ponukou pre každého výrobcu produktov, ktorý si plánuje pridať nejaký gadget k produktu a funkcionalitu bezpečnej bezhotovostnej platby pre svoje existujúce produkty."
PayEnable výrazne zjednodušuje zložité a nákladné procesy, ktorým výrobcovia čelia, keď sa snažia sami nadizajnovať bezpečnosť platobných systémov pre svoje výrobky.
PayEnable tiež rieši "technické i certifikačné bolestivé miesta", čím je veľmi atraktívny, nákladovo efektívny pre výrobcov, ktorí chcú vstúpiť do prekvitajúceho trhu prenosných platobných zariadení. Produkt pri zaintegrovaní technológie PayEnable,  ako je to i v prípade Prsteňa Vecí, je následne bohatý na funkcionality  a môže podporovať širokú škálu aplikácií vrátane: bezhotovostnej platby, platby v uzavretej slučke, vernostné programy, darčekové karty a dokonca aj pokročilé funkcie, ako predajné akcie a overovanie autenticity značky (overenie pravosti značky).

Malá počítačová platforma integrovaná do prsteňa presne sníma pohyb a bezdrôtovo prenáša v reálnom čase, a to buď aktuálne ešte nespracované, alebo už spracované dáta do akéhokoľvek externého zariadenia. To umožňuje Prsteňu Vecí komunikovať s ostatnými inteligentnými zariadeniami, ako sú prenosné zariadenia, smart televízory, okuliare virtuálnej reality  s mikrofónom, atď.  a umožňuje bezproblémovú kontrolu k pohybu platieb, k hraniu hier, k zábave či fitnes.

OTI išlo do spolupráce s DigiSEq (so sídlom vo Veľkej Británii),  ktorého provízny systém pre platformu služieb zabezpečil pre OTI mať úplnú kontrolu nad procesmi a umožnil bezpečné provízne riešenie Prsteňa u výrobcu. Spolupráca s DigiSEq poskytuje klientom OTI možnosť zaistenia provízneho systému u produktov s integrovaným PayEnable či už vo výrobe, alebo na predajnom mieste. Tým sa dramaticky dosiahne zníženie nákladov a poskytne bezprecedentná flexibilnosť.

O spoločnosti OTI:

On Track Innovations Ltd. (OTI) je lídrom v oblasti bezkontaktných platieb a NFC aplikácií založených na svojej rozsiahlom portfóliu patentov a IP portfóliu. Inovácie od OTI sú umiestňované po celom svete pre NFC a ďalšie bezhotovostné platobné riešenia, ropné platby a manažment, bezhotovostné systémy pre parkovné a cestovné mestskej hromadnej dopravy. OTI predáva na trh a ponúka zákaznícku podporu pre svoje riešenia prostredníctvom celosvetovej siete regionálnych kancelárií a obchodných zastúpení. Viac informácií na www.otiglobal.com


Spoločnosť On Track Innovations Ltd. (OTI) v SR a ČR zastupuje firma Vendea, s.r.o. www.platobne-systemy.sk