Oti a Microtronic ako partneri prinášajú na trh vendingu platobné riešenia pre open/close loop

Rosh Pina, Izrael -On Track Innovations Ltd. (Oti, NASDAQ: OTIV), globálny poskytovateľ NFC (Near Field Communication) a bezhotovostných platobných systémov, vytvorila strategické partnerstvo s Microtronic (so sídlom vo Švajčiarsku), jedným z popredných európskych poskytovateľov s uzavretou slučkou bezhotovostného platobného systému pre predajné automaty a kancelársky kávový servis (OCS).

Spoločnosti predstavili riešenie, ktoré integruje od Microtronicu ocenené e-vendningové platobné riešenia, riešenia uzavretej slučky a telemetrické zariadenie Oti CONNECT 3000 s osvedčenými čítačkami TRIO a UNO. Tento nový a jedinečný systém ponúkne vendingovým operátorom jednotné riešenie, ktoré prijíma tradičné kreditné a debetné karty, platbu pomocou NFC (otvorená slučka), a zákaznícke karty/ zamestnanecké,  napr. MIFARE (uzavretá slučka). Microtronic pridá k riešeniu tiež svoje ocenené e-vendningové mobilné platby a marketingové riešenia nadizajnované pre OTI CONNECT 3000. To umožní spotrebiteľom predajných automatov stiahnuť si vendningovú mobilnú aplikáciu a skenovať QR kódy na automatoch a takto zakúpiť produkty. Aplikácia bude informovať spotrebiteľa o špeciálnych akciách, vernostných odmenách, alebo o akejkoľvek marketingovej informácii. OTI CONNECT 3000 umožní vendingovým operátorom zobrazovať a spravovať svoje zásoby v reálnom čase, rovnako ako im umožní podporu celého procesu riadenia životného cyklu automatu. "Naše integrované riešenie napĺňa zásadnú dosiaľ neuspokojenú potrebu na svetovom trhu automatov pre vysoko zabezpečený platobný systém, ktorý prijíma transakcie pri oboch - otvorených a uzavretých slučkách," uviedol generálny riaditeľ Oti, Shlomi Cohen. "Vďaka partnerstvu s Microtronic, ktorý je popredným poskytovateľom predplatených platobných riešení (uzavretá slučka) v Európe, môžeme teraz ponúknuť vendingovým operátorom riešenie na kľúč, ktoré integruje bezhotovostné platby cez hardvér s telemetriou, spracovanie platieb a na cloude založenú správu systému. Tento typ riešenia je  prvý v tomto odvetví, a preukazuje záväzok Oti k inováciám a strategickému partnerstvu s lídrami, ako je Microtronic. To tiež odráža našu stratégiu rozširovania našich zdrojov príjmov, ktoré zabezpečia väčšiu priehľadnosť a predvídateľnosť nášho businessu." Bernard Wahl, generálny riaditeľ spoločnosti Microtronic, dodal: "U Oti, sme našli dokonalého partnera na výstavbu vôbec prvého univerzálneho riešenia bezhotovostných platieb a  riešenia telemetrie. A bez kompromisov. Úplné riešenie pre príjem bezhotovostných platieb vrátane EMV technológie v kombinácii s najnovšími mobilnými platbami a marketingové aplikácie, ponúkajú operátorom predajných automatov nevídané výhľady na komunikáciu so svojimi zákazníkmi, rovnako ako zvýšené možnosti príjmov.

Najúžasnejšie je to, že všetky Microtronic zariadenia na pracoviskách a na viac ako 200.000 verejných miestach možno ľahko vybaviť týmto riešením a následne profitovať z doplnkových vlastnosti Oti riešenia platieb a telemetrie." Jednotné riešenie bude zahŕňať robustný terminál pre správu systému (TMS), ktorý umožňuje prevádzkovateľom siete automatov ich na diaľku spravovať v reálnom čase a mať prehľad o platbách online. Okrem toho, že TMS slúži ako primárna riadiaca jednotka, bude tiež zasielať finančné prostriedky priamo na bankový účet prevádzkovateľa predajných automatov. Oti a Microtronic predviedli svoje nové riešenie na VendItalia v talianskom Miláne v máji 2016.  VendItalia je významnou európskou vendingovou výstavou.

O spoločnosti Microtronic:

Microtronic je európskym lídrom v uzavretej slučke bezhotovostných platobných systémov pre vending a kancelársky kávový servis (OCS). Stratégia spoločnosti je postavená na uvedení produktu, ktorý iniciovali neustále inovácie zamerané na vytváranie pridanej hodnoty pre zákazníkov. Pri vzniku spoločnosti Microtronic v roku 1986, bol patentovaný prvý produkt «U-KEY» s uzavretou slučkou bezhotovostného riešenie a bol inštalovaný do európskych predajných automatov.  Poslednou novinkou je patentované riešenie «e-vending» poskytujúce mobilné platby a marketingové aplikácií pre vending a kávový servis (OCS) na akomkoľvek pracovnom či verejnom mieste.  Microtronic sústredil vývoj produktu vo svojom švajčiarskom hlavnom ústredí a predáva svoje riešenia u globálných sietí cez jednotlivých regionálnych predajcov s excluzívným zastúpením v ich štátoch a regiónoch. Pre viac informácií navštívte www.microtronic.ch alebo https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microtronic.mobileapp.evending

Vo vendingovej brandži je evidentný nastupujúci trend platieb s bankovými kartami. Svojou troškou k tomuto narastajúcemu trendu prispieva aj spoločnosť Vendea, s.r.o., ktorá je exkluzívnym oficiálnym distribútorom zariadení na bezhotovostné platby od izraelskej firmy oti - On Track Innovations pre Slovenskú a Českú republiku. Tieto zariadenia sú vhodné na použitie nie len v oblasti predajných automatov ale svoje uplatnenie nájdu aj v parkingu, automatoch na predaj cestovných lístkov, samoobslužných práčovňách, čerpacích staniciach a iných typoch zariadení, kde je bezobslužná prevádzka a vyžaduje sa platba. Viac informácií môžete nájsť na stránkach firmy Vendea, na www.platobne-systemy.sk