ApplePay v Kanade na ceste k predajným automatom

Národná vendingová aliancia Kanady, (CNVA: Canadian National Vending Alliance), ktorá je koalíciou kanadských najväčších operátorov automatov oznámila, že pri spolupráci s PayRange prinesie mobilné platby pre všetky svoje predajné automaty od východného pobrežia k západnému. Možnosť mobilných platieb na patentovanej platforme sú jadrom PayRange a tým umožňujú pre CNVA priniesť možnosť prijímania bezhotovostných transakcií pre predajné automaty bez nákladov a inštalovania komplexne zabezpečených čítačiek bankových kariet a zabezpečenia sieťového pripojenia.
  CNVA sa skladá z deviatich najväčších nezávislých vendingových spoločností, ktoré sú schopné poskytovať spoľahlivé, profesionálne, služby v oblasti vendingu pre svojich zákazníkov v celej Kanade. Vznikla z deviatich zakladajúcich partnerov a ich vybudovaných národných sietí subdodávateľov, ktoré v svojich lokalitách ponúkajú, udržiavajú a spravujú pre zákazníkov podľa ich želania servis so studenými nápojmi, občerstvením, kávou, čerstvými a mrazenými potravinami.
  Pre prijímanie platieb na svojich predajných automatoch je potrebný iba USB BluKey ™ (Modrý kľúč), ktorý je nainštalovaný radovo za desiatky sekúnd. Ďalej sa použije pre uskutočnenie nákupu, aplikácia PayRange App, ktorá je k dispozícii pre iOS a Android užívateľov. App môže  realizovať platbu z kreditnej či debetnej karty ako i z Apple Pay.
  "The CNVA sa hrdí týmto riešením potrieb spotrebiteľov, a preto so súčasným nárastom počtu bezhotovostných zákazníkov, sme si uvedomili, že potrebujeme mobilné platobné riešenia umiestniť na všetky naše automaty", povedal Steve Tremblay, prezident národnej vendingovej aliancie v Kanade. "S platformou PayRange sme schopní poskytnúť spotrebiteľom voľbu ako platiť, ale aj v tom, čo si môžu z automatu kúpiť, pretože ich nákup neurčuje momentálna hotovosť vo vrecku."
{jamedia src="https://www.youtube.com/watch?v=_Ap0jQ-Rg8E" type="video" mtype="youtube"}