Sme na ceste k bezhotovostnej spoločnosti?

Mnohí spotrebitelia v obchodných centrách zjavne vidia, ako sa ich hotovostné transakcie významne znížili kvôli narastajúcemu trendu elektronických predajov, rozvoju mobilných peňaženiek a on-line bankovníctva. To je len začiatok toho, že sa dá vnímať dnešná spoločnosť ako bezhotovostná. Tento trend naznačuje pre urbanisticky žijúcich spotrebiteľov dramatické zmeny, a to v priebehu niekoľkých rokov. Mnoho subjektov a zariadení pracujú na rôznorodých elektronických platobných mechanizmoch, ktoré môžu skončiť v digitálnej platobnej revolúcii. Firmy ponúkajúce službu elektronickej peňaženky sú mohutne previazané s maloobchodníkmi, umožňujúc zákazníkom využívať mobilné platby. NPCI, Indická národná platobná korporácia, podporovaná zo strany bánk, pracuje na mechanizme, ktorý umožní spotrebiteľom prevod peňazí a vykonávať platby takmer rovnako ľahko, ako je odoslanie textovej sms správy.

Banka, Reserve Bank of India (RBI) umožnila jedenástim platobným bankám a desiatim malým finančný bankám otvoriť si obchody. RBI chce taktiež, aby také miesto predaja v malých obchodných zariadeniach bolo rentabilnejšie pri použití PoS terminálu (pre  kreditné a debetné karty). Vláda kvôli povzbudeniu k nárastu elektronických platieb u zákazníkov zrušila poplatky viazané na digitálne platby kartou a on-line platby za všetky vládne služby.

Vo vendingovej brandži je evidentný nastupujúci trend platieb s bankovými kartami. Svojou troškou k tomuto narastajúcemu trendu prispieva aj spoločnosť Vendea, s.r.o., ktorá je exkluzívnym oficiálnym distribútorom zariadení na bezhotovostné platby od izraelskej firmy oti - On Track Innovations pre Slovenskú a Českú republiku. Tieto zariadenia sú vhodné na použitie nie len v oblasti predajných automatov ale svoje uplatnenie nájdu aj v parkingu, automatoch na predaj cestovných lístkov, samoobslužných práčovňách, ćerpacích staniciach a iných typoch zariadení, kde je bezobslužná prevádzka a vyžaduje sa platba. Viac informácií môžete nájsť na stránkach firmy Vendea, na www.platobne-systemy.sk.
{jamedia src="https://www.youtube.com/watch?v=z2HS-ihVLYI" type="video" mtype="youtube"}