Trend budúcnosti – bezhotovostné platby

Oslavy Cartes Secure Connexions v Paríži opäť potvrdili súčasný, ale aj budúci trend, že bezhotovostné platby sú lídrom na trhu.

Výrobcovia a prevádzkovatelia automatov už považujú za samozrejmosť, že ich automaty sú vybavené štandardne tak, aby ponúkali spotrebiteľom viaceré možnosti platieb. Najčastejšie otázky sa týkali práve bezhotovostných platieb.

Rok 2014 opäť potvrdil, že bezhotovostné platby majú nielen svoje pevné miesto medzi finančnými transakciami, ale zároveň majú neustále stúpajúci trend. Naviac potvrdil, že ide o spoľahlivé, bezpečné a ľahko použiteľné platobné metódy.

Všetci sú si vedomí, že hotovosť a šeky úplne nezmiznú. No sú v čoraz obmedzenejšej forme. Aj tí najzarytejší odporcovia bezhotovostných platieb ich pomaly ale isto začínajú využívať.

Pokiaľ si myslíte, že je to len o tradícii Visa alebo MasterCard, ste na omyle. V bezhotovostných platbách sú silní hráči ako Apple, Android Pay, Samsung Pay... Technológie, hold, nezastavíme. Bezhotovostným platbám vládnu aplikácie a smartphony. A čo vás automat? Je ešte stále len na mince?