Austrálsky reťazec Bean Green Kickstarts v Európe

Čo sa týka kávových reťazcov, na Slovensku je asi najznámejší Starbucks. No vychutnať si kvalitnú a výnimočnú kávu môžete aj na austrálsky spôsob. Niekoľko svojich predajní už po Európe Bean Green Kickstarts majú. Tentokrát sa rozhodli predávať dlhopisy a vďaka nim otvoriť ďalšie dve predajne priamo v Londýne. Aj toto je cesta, ako expandovať.

Dlhopis sa volá „Bondi bond“. Úročené by mali byť 11% ročne a minimálna veľkosť vkladu je 500 £. K tomu je možné pripočítať ďalší bonus – každý pondelok budú mať investori kávu v podniku grátis. Naviac si počas víkendov môžu pozvať ďalších troch hostí na „bezodné víkendové neskoré raňajky“. Toto všetko platí počas 4 rokov – takto je totižto nastavená investícia.

Za posledné tri roky Bean Green Kickstarts v Európe zaznamenala solídny rast. Práve to ju viedlo k takémuto riešeniu svojej expanzie. O dlhopisy je v Anglicku veľký záujem a tak si Angličania a návštevníci Británie budú môcť vychutnať aj kávu priamo z Austrálie.

Na Slovensku zatiaľ môžeme snívať. Už roky si túžim sadnúť do Starbucks-u a vychutnať si ich kávu.  V poslednom čase sa veľa hovorí, že už už už to bude konečne realitou. Uverím však až vtedy, keď tam budem reálne sedieť so šálkou kávy... Bean Green Kickstarts v každom prípade zaujali. Najskôr na trhu ukázali, že dokážu byť úspešní, teraz sa rozširujú pomocou investovania cez dlhopisy. K niečomu takému budeme musieť u nás jednoducho dospieť...