Samsung Pay prichádza do Európy

Platby mobilnými telefónmi nepatria síce k najobľúbenejším u spotrebiteľov, no ich využívanie, možnosti a neustále zlepšovanie je na dennom poriadku. Samsung Pay je veľmi obľúbeným spôsobom platieb  v Amerike. Tentokrát prichádza aj do Európy a rozširuje tu svoju spoluprácu s MasterCard.

Samsung Pay je mobilná platobná služba, ktorá pohodlne a bezpečne umožňuje spotrebiteľom platiť prostredníctvom POS terminálov vybavených bezkontaktnou možnosťou platby cez NFC a MST technológie.

MasterCard už začiatkom roka oznámil, že bezpečnosť takýchto platieb je zabezpečená prostredníctvom tzv. tokenizácie. Služba je teda jednoduchá, funguje na báze bezkontaktnej karty a finančné transakcie sú zabezpečené tak pre spotrebiteľov, ako aj pre samotných predajcov.

Samsung Pay sa využíva v USA a tento rok dorazil aj do Južnej Kórey. Intenzívne pracuje s bankami, finančnými partnermi a platobnými spoločnosťami. Vývoj ide dopredu a je potrebné zapracovať každý dôležitý podnet. Európa si tak bude môcť nielen vyskúšať, ale najmä osvojiť nový spôsob platieb. A to tak v bežnom obchode, ako aj vo vendingu.