Lekárne v Španielsku majú profesionálny záujem o vending

Farmaceutickí experti v Španielsku sa intenzívne zaujímajú o možnosti vendingu. Pred časom sme priniesli informáciu o automate, z ktorého môžete 24 hodín denne získať základné zdravotnícke veci. Hlavne ide o leukoplasty, dojčenské pomôcky, krémy, kozmetiku, ale aj voľne dostupné liečivá, ktoré nepodliehajú kontrole a nie sú návykové. Tentokrát je však záujem o vending z trošku iného „súdka“. Vo svete sú stále populárnejšie automaty, v ktorých si môžu zákazníci vyzdvihnúť objednaný tovar 24 hodín denne. A presne o takýto druh automatov majú lekárne v Španielsku záujem.

Majitelia lekární si uvedomujú, že aj ich zákazníci považujú čas za vzácny a otváracie hodiny nie sú pre nich vždy vyhovujúce. Je tu však vďaka vendingu možnosť, aby si zákazníci na základe kódu vyzdvihli svoje lieky kedykoľvek. Lekárnici im pripravia všetko presne podľa receptu. Jediné, čo sa zmení, je čas vyzdvihnutia. Ten už nebude obmedzený otváracími hodinami.

Lekárnici oceňujú nízke prevádzkové náklady. Vysokú bezpečnosť automatov – majú dvojité bezpečnostné sklá a napojenie na políciu, prípadne samostatný vysoko výkonný alarm.  Automaty majú LED žiarovky, ktoré zaručujú nízku spotrebu energie. Jednoduchá elektronická konfigurácia, možnosť využitia aplikácií na sledovanie skladových zásob, no najmä flexibilita automatu.

Pharma24 je automat, ktorý je momentálne v Španielsku najpreferovanejší. Výhodou je, že je to automat, ktorý jednak naplní prevádzkovateľ tovarom, ale zároveň slúži aj ako výdajňa liekov na predpis. Recept zákazník odovzdá lekárni. Lekárnik pripraví všetko podľa neho, zákazník má pridelený kód a na základe neho si vyzdvihne svoje lieky v čase, ktorý mu vyhovuje. Pokiaľ je to potrebné, aj o jednej hodine ráno.

Zdá sa, že aj lekárne čaká automatizácia, ktorú ocenia tak lekárnici, ako aj ich zákazníci. A svet vendingu sa môže tešiť na nové možnosti...