Automaty na SIM karty v Japonsku

Myslím, že nikoho neprekvapí, že v Japonsku majú najnovšie automaty na SIM karty. Sú schopné zákazníkom poskytnúť predplatené mobilné služby už do dvoch minút. Automaty sú umiestnené v japonskom nákupnom komplexe Aqua City Odaiba a na medzinárodnom letisku New Kansai.

Po vykonaní nákupu kreditnou kartou užívateľ jednoducho zaregistruje svoje informácie – meno, dátum narodenia – všetko jednoducho cez dotykový panel, prípadne cez skener dokladu totožnosti. Pokiaľ nascanuje napríklad pas, môže získať okamžitý prístup k Internetu. K dispozícii sú klasické, mikro, alebo nano SIM karty. Môžete mať predplatené hovory na 7 dní, prípadne na 14 dní. Návod je k dispozícii v angličtine, japončine a čínštine. Nájdete v ňom aj to, ako sa môžete pripojiť na bezplatnú štátnu Wi-Fi sieť, ktorá je k dispozícii až na 95000 miestach v krajine – vrátane letísk, staníc, obchodných centier a podobne.

Okrem spomínaných miest – obchodné centrum a letisko – nájdete automaty aj vo vybraných cestovných kanceláriách po celej krajine.