Britskí pedagógovia proti rodičom, ktorí dovolia hrať deťom bojové hry

Rodičia, ktorí nechávajú malé deti hrať, alebo dovolia mať deťom prístup k videohrám ako Call of Dugy, Dogs Of War, alebo Grand Theft Auto, môžu byť označení za nedbanlivých.  Pedagógov bude zaujímať aj to, či deti môžu sledovať rodičov, ktorí tieto hry hrajú.

V spoločnom úsilí sa spojilo 15 základných škôl v Anglicku. Napísali oficiálny list a chcú presadiť, aby boli rodičia, ktorí takto „vychovávajú“ svoje deti, postihovaní. Deti sa pedagógom o svojom hraní priznávajú samé. Samé im tiež prezrádzajú, či sledujú hrať sa rodičov. Učitelia argumentujú tým, že práve aktívne, alebo pasívne hranie a sledovanie agresívnych hier zvyšuje riziko skorého sexuálneho správania detí. Taktiež upozorňujú na fakt, že tieto deti sú agresívnejšie, tolerujú extrémne násilie a často sú zneužívane a sexuálne vykorisťované.

Po dohovore s miestnym policajným zborom bude takéto zanedbávanie výchovy a starostlivosti o dieťa hlásené a považované za zanedbanie starostlivosti o dieťa. Takéto hry sú určené pre osoby staršie ako 18 rokov a tieto pravidlá by sa mali striktne dodržiavať.

Podobné aktivity sa dejú aj v Írsku. Aj tu policajti a učitelia bojujú proti násilným videohrám. Hry, ktoré obsahujú mučenie a vraždenie, by mali byť dostupné len pre dospelých. Takto by mali byť dokonca aj certifikované, aby sa zvýšila ochrana detí.