Sušič rúk, ktorý zabije viac ako 99% baktérii

Americký automat Drayer UK je technologicky schopný zničiť na rukách až 99% baktérií. Je vyvinutý tak, že dokáže zabiť baktérie ako E.coli, stafylokok, salmonela, C.diff a podobne. Presná úspešnosť je podľa výrobcu 99,6%.

Ako to celé vlastne funguje? Zjednodušene povedané – generátor prevádza vzduch cez chladnú plazmu v bipolárnom ionizačnom procese. Rozdelí molekuly vody a vzduchu do opačne nabitých iónov vodíka a kyslíka. Takto to funguje v zariadeniach, ktoré sa používajú na čistenie vzduchu bez použitia chemikálií.

Všetko je technologicky zvládnuté tak, aby mal vynovený automat nízke prevádzkové náklady, bol prínosom pre životné prostredie, ale najmä mal overené výsledky pri zabíjaní bežných baktérií. Automat je k dispozícii aj na európskom trhu.

Spotrebitelia sa čoraz viac obávajú nákazy. Vyhľadávajú preto neustále kvalitnejšie a jednoduchšie zariadenia, ktoré im toto riziko znížia na minimum. Ideálne je umiestňovanie takýchto vysokokvalitných zariadení v priestoroch, kde je vysoká frekvencia ľudí. Tak sa zníži riziko prenosu závažných ochorení veľmi jednoducho bez toho, aby sme životné prostredie ekologicky ohrozili chemickými prostriedkami.