Automat na ochranné pomôcky

V Kanade si zamestnávatelia nevedia vynachváliť automat na ochranné pomôcky. Situácie, ktoré sa bežne vyskytujú napríklad na stavbách: zamestnanec potrebuje súrne rukavice, ochranné okuliare, reflexnú vestu, či respirátor. Všetok materiál je ale u vedúceho. Vedúci nie je momentálne k dispozícii. Materiál je uzamknutý a bezpečnosť na pracovisku ohrozená...

Práve pre takéto situácie sa postupne rozhodli zamestnávatelia umiestniť na pracoviskách automaty. K nim majú zamestnanci prístup 24 hodín denne, 7 dní v týždni, 365 dní v roku. Obsluha je veľmi jednoduchá pomocou zamestnaneckej karty. Vďaka automatom sa ľahko zvládajú aj nepredvídateľné situácie.

Zamestnávatelia tiež uvádzajú, že vďaka automatom, ktoré sú k dispozícii vždy, sa znížila spotreba pomôcok. Zamestnanci si umelo nevytvárajú „zásoby“, ktoré využívajú v prípadoch „čo ak“. Po tom, čo je pomôcka opotrebovaná, môže ju zamestnanec okamžite nahradiť novou. Automaty s ochrannými pomôckami tak zefektívňujú prácu a prinášajú na pracoviská väčšiu bezpečnosť.