Automaty na pracoviskách – alibi pre firmy

Predajné automaty sú na pracoviskách zavedené už niekoľko rokov. Využívajú ich najmä podniky, ktoré majú desiatky zamestnancov. Zamestnanci v nich nájdu napríklad čokoládu, sendviče, croissanty, nealkoholické nápoje, ovocné a zeleninové šaláty, či horúce nápoje. Je to len zlomok toho, čo môžu získať priamo na „území pracoviska“. Buď na prízemí budovy, alebo – v lepšom prípade – na rovnakom poschodí.

Najmä veľké podniky sa bez automatov nemôžu zaobísť. Ak však spoločnosť už raz automat vo svojom priestore umiestnila, už ho nebude môcť odstrániť. Prítomnosťou predajného automatu sa mení správanie zamestnancov. Stáva sa ich „osobným kuchárom“.

Aké sú teda výhody automatov na pracovisku?

Ich vhodnou náplňou si zamestnávateľ ušetrí čas a financie na stravovanie. Pokiaľ v automatoch nájdu zamestnanci jedlo, ktoré si jednoduchým prihriatím v mikrovlnnej rúre priamo pripravia na konzumáciu, nebudú strácať čas chodením a vysedávaním v reštauračných zariadeniach. Stačí mať na poschodí maličkú kuchynku s pár miestami na sedenie. Naviac jedlo z automatu má svoje výhody. V prípade teplých dní sa nemusíte báť, že vás bude na pracovisku obťažovať vôňa vášho obeda, prípadne kolegu.

Pri veľkom stresovom zaťažení opäť pomôže len pár minút. Mozog si pýta cukor, automat ponúka niekoľko sladkostí na výber. Prípadne sú tu chladené nápoje – minerálne vody, ľadové čaje, sladené nápoje...

Automaty sú vďačné aj čo sa týka výberu. Kým v obchode pri výbere sladkosti strávite veľa času, pri automate máte výber obmedzený. Obsluha je rýchla. A vy šetríte to najvzácnejšie – čas.

Ďalším nezanedbateľným prínosom je socializačný charakter automatov. Najmä pri automatoch na teplé nápoje sa zvykne vytvoriť skupinka zamestnancov, ktorí pri oddychu preberajú rôzne témy. Nielen pracovné. Čas pri automate pritom nie je porovnateľný s tým, ktorý by strávili v kaviarni, alebo reštaurácii. A práve čas je predsa tou najvzácnejšou komoditou – pre zamestnancov, aj pre zamestnávateľov.

Veľké firmy, ktoré si vážia čas a svojich zamestnancov, majú premyslený sortiment a väčšie možnosti práve vďaka vendingu. Pokiaľ ste začali aj vy uvažovať o možnosti zaobstarania automatov na pracovisko alebo potrebujete zmeniť svojho doterajšieho dodávateľa služieb, odporúčame vám obrátiť sa na profesionálov v oblasti vendingu, firmu Vendea (www.vendea.sk), ktorá má v tejto oblasti niekoľkoročné skúsenosti.