Glyph kombinuje hudbu, video a hry

Kráčame smerom k Metrixu? Je virtuálna realita už skutočnosťou? Odpoveď si môžete dať sami...

Glyph vyzerajú na prvý pohľad ako obyčajné stereo slúchadlá. No je to len prvý pohľad. Táto technologická novinka je navrhnutá tak, aby poskytovala hi-fi zvuk a video. Trik spočíva v umiestnení „čelenky“ slúchadiel. Od jej polohy záleží, ako ich vlastne využijete. Môžete ich použiť úplne klasicky. No ak si ich preklopíte cez oči, môžete využiť dva malé projektory v prednej časti, ktoré sa dostanú priamo pred vaše oči.  Projektory využívajú nízkoenergetické LED-ky na vytvorenie obrazu, ktorý je nasmerovaný priamo na sietnice užívateľa. Dokonca je možné urobiť korekciu pre nositeľov dioptrických okuliarov 2-6. Rovnako je možné nastaviť si osovú vzdialenosť od 52 mm až do 75 mm.

Slúchadlá si napojíte bez väčších problémov na telefón, domáce videoherné konzoly, televíziu, tablet, alebo akýkoľvek iný prístroj, ktorý má výstup HDMI.  Audio záznamy môžeme počúvať buď prostredníctvom Bluetooth alebo cez 3,5 mm stereo jack. Majú tiež zabudovaný mikrofón. Táto univerzálnosť umožňuje užívateľom zapojiť sa do hier prostredníctvom svojich chytrých telefónov, počúvať hudbu v práci, pozerať film pri cestovaní...

Glyph má v sebe batériu, ktorá je nabíjateľná. Zvládne tri hodiny sledovania videa, alebo až 48 hodín počúvania zvukových záznamov.

Momentálne sú Glyph slúchadlá k dispozícii iba na objednávku. Hromadná distribúcia je plánovaná na konci roka 2015.

{jamedia src="https://www.youtube.com/watch?v=IVZWWaYH-i4" type="video" mtype="youtube"}