Automat tlačí fotografie priamo z Instagramu

Dvaja ruskí podnikatelia Tos Movsisian a Artem Garmerian prišli s nápadom prepojenia automatu na fotografie a Instagramu. Vytvorili tak automat Boft. Automat dokáže fotku uverejnenú na Instagrame vytlačiť na hrubý fotografický papier. Priamo z vášho profilu. Ovládanie je jednoduché prostredníctvom veľkej dotykovej obrazovky.

Prvé si údajne automat vyskúšali dievčatá. Podľa Tosa Movsisiana a Artema Germeriana sú to práve ženy a dievčatá, ktoré na Instagrame uverejňujú najviac fotografií, ktoré sú na sociálnych sieťach najaktívnejšie.

Ako uviedli obaja podnikatelia, na začiatku sa stretli s nepochopením a nedôverou: „Oslovili sme veľké nákupné centrá. Ale ich manažéri neboli tejto myšlienke naklonení. Väčšina nás odmietla. Ale postupne sa ľady roztopili. Automaty sú umiestnené v Moskve a v Petrohrade a sú veľmi úspešné.“

V tomto roku chcú postupne v Rusku inštalovať celkovo 150 automatov. Ponúkajú zaujímavé benefity frenšízovým partnerom. Predpokladaná návratnosť investície je podľa autorov 4-6 mesiacov v prípade, že si zvolíte vhodné miesto. Rovnako obaja veria, že sa im podarí presadiť aj na medzinárodnom trhu.