Microsoft predstavil RoomAlive Immersive Technology

V poradí už 27. ročník ACM sympózia užívateľského rozhrania softvéru a technológií ponúkol impozantný náhľad do interakcie medzi človekom a strojom. Konala sa na Waikiki Beach Resort and Spa na Havaji. Je to jedna z najvýznamnejších udalostí pre tých, ktorí sa venujú práve užívateľskému rozhraniu a prenosom.

Tohtoročným vrcholom bola práve prezentácia RoomAlive systému od spoločnosti Microsoft. Predtým známejší ako Beamatron, alebo IllumiRoom poskytuje dokonalý herný zážitok, ktorý je porovnateľný so Star Trek simulátorom.

Pomocou sofistikovaných LCD videoprojektorov spolu s vlastnými technológiami Kinect motion tracking od spoločnosti Microsoft vytvoríte takmer čokoľvek z akejkoľvek miestnosti. Jednoducho ju vďaka technológii zmeníte na 3D objekt. A potom môžete pracovať s obrázkami. Projektory, ako poznamenal Microsoft, maľujú nielen neživé objekty. Zmenia nielen podlahy, steny, stropy a nábytok. Ale zmenia aj hráčov.

Teraz sa začalo špekulovať, či Microsoft tento systému uvoľní aj ako produkt pre spotrebiteľa. Uvidíme. Evidentne nám nové technológie dokážu priniesť množstvo zábavy...

{jamedia src="https://www.youtube.com/watch?v=ILb5ExBzHqw" type="video" mtype="youtube"}