Tetris vo filme

Threshold Entertainment získal licenciu Tetris na veľkorozpočtový akčný film. Existuje niekoľko detailov o tom, ako chcú tvorcovia kultovej puzzle hry dostať Tetris do filmu, rozruch okolo projektu sa rýchlo rozšíril a neutícha. Hráči však dúfajú, že rovnako ako v hre, tak aj vo filme všetky dieliky do seba zapadnú...

„Každý vie, že Tetris je jednou z najznámejších a najobľúbenejších značiek na svete,“ povedal zástupca Treshold Entertainment Larry Kasanoff. „Čo ale všetci nevedia, je epický sci-fi príbeh, ktorý chceme porozprávať. A to e to, čo je na tom najvzrušujúcejšie.“

Spoločnosť Treshold Entertainment je známa svojimi filmami „Mortal Kombat“ (1995) a jeho pokračovanie „Mortal Kombat: Annihilation“ (1997).

Film o Tetris by mal byť oslavou ich 30-teho výročia.

Mimochodom, Tetris vznikli v roku 1984. Vymyslel ich programátor Alexej Pajitnov vo vtedy ešte Sovietskom zväze. Za železnou oponou hru predávala vládna agentúra Elektronorgtechnica (ELORG).

Správa o tom, že bude film „Tetris“ zarezonovala medzi fanúšikmi a tak sa film stal už teraz najočakávanejšou novinkou. Aj keď si na ňu musíme všetci počkať do roku 2015.

Ako ochutnávku vám ponúkame dokumentárny film z roku 2004:

{jamedia src="https://www.youtube.com/watch?v=TCoXFRGvl3Y" type="video" mtype="youtube"}