Raw Juice Bot sa pokúša o automat s čerstvou šťavou

V Amerike si skupina mladých vývojárov povedala, že chce vytvoriť niečo výnimočné. Automat, ktorý bude ponúkať čerstvú ovocnú a zeleninovú šťavu.

Čerstvé šťavy sa musia dostať k zákazníkovi čo najskôr. Inak oxidujú a strácajú živiny. Preto sa snažia vyvinúť automat, ktorý by bol schopný ponúknuť čerstvú šťavu priamo na mieste. V ponuke by mali byť citrusové plody, sezónne ovocie, zelenina a „koreňové príchute“ ako napríklad zázvor.

Automat ponúkne aj sklenené poháre. Tie si môžete v prípade potreby vybrať z automatu. Ak ste si svoj pohár z automatu odložili, nový nepotrebujete, stačí použiť ten „starý“. Znovu a znovu... Takto je automat naviac aj ekologický.

Umiestnenie by bolo vhodné na miestach, ako sú telocvične, štúdiá jogy, kancelárie, bytové domy a podobne. Stroj je sebestačný, nevyžaduje žiadne napojenie na vodu.

Vývojári chcú mať svoju odšťavovaciu kuchyňu v každom meste. To by zaručovalo vysokú kvalitu vyberaného ovocia a zeleniny na odšťavovanie, ale zároveň aj ich čerstvosť. Ako sa celý systém premietne do nákladov zatiaľ nie je jasné.  

Či sa podarí túto novinku vývojárom doviesť do úspešného konca, na to si budeme musieť počkať. Nápad je však skvelý. Naviac zákazníci sa čoraz viac dožadujú zdravých a čerstvých nápojov. Sledujú nutričné hodnoty, príbalové informácie, odsudzujú umelé sladidlá, konzervačné látky...  Len aby džúsy nepredražili prevádzkové náklady...