Zdravé jedlo pre budúce mamičky

V Odese sa rozhodli riešiť problém s nedostatkom zabezpečenia jedla pre nemocnice automatmi. Viaceré totižto nedisponujú plne vybavenou kuchyňou. Od 1. septembra tak budú v troch nemocniciach v Odese mať na starosti kŕmenie pacientiek na pôrodníckych oddeleniach automaty.

Nie každej mamičke môžu priniesť jedlo do nemocnice príbuzní. A tak sa tento problém rieši aj za pomoci ministerstva zdravotníctva.

Automaty budú ponúkať tri teplé jedlá denne pre jednu mamičku zdarma. Pritom nejde o rýchle občerstvenie. Automaty sú naplnené teplými jedlami, ktoré zodpovedajú všetkým nutričným potrebám čerstvých mamičiek.

Nákup v automate bude prostredníctvom čipových kariet, prípadne špeciálnych kupónov. Niektoré nemocnice sa zapoja do projektu do 31. decembra tohto roka. V Omsku sú nemocnice, ktoré je možné ešte dovybaviť plne funkčným kuchynským zariadením. No v iných nie sú pre kuchyne ani priestory. Automaty sa tak stávajú ideálnym riešením situácie s jedlom, ktoré je pre každého z nás nevyhnutné. Naviac na jeho zloženie sú čerstvé mamičky viac ako citlivé.