Európska komisia vsádza na recykláciu prostredníctvom vendingu

Európska komisia sa nechala inšpirovať austrálskym Sydney. Podporuje tak fakt, že práve vending je kľúčovým hráčom na trhu s recykláciou.

Európska komisia chce vďaka iniciatíve Európske zelené mesto zvýšiť povedomie a celkovo recykláciu v mestách ako Štokholm, Bristol, Kodaň, Ľubľana, či mnohých ďalších, aby aj starý kontinent recykloval tak, ako je tomu v Sydney.

O austrálskom Sydney sme Vás informovali už aj na našom portály. (http://www.vendingportal.eu/clanky/automaty/466-v-australii-maju-automaty-na-odpadky) Sydney prejde ulicami počas roka viac ako milión turistov. To v praxi znamená oveľa viac odpadkov. Recyklačné zariadenia za odpad vydávajú lístky na dopravu, či na kultúrne podujatia. Vďaka tomu je Sydney čistejšie o množstvo odpadu.

Presne toto chce zaviesť Európska komisia aj v Európe. Čistejšie mestá, menej odpadu, lepší vzťah k recyklácii. Špecialistom v tejto oblasti je Evnirobank. Automaty umožňujú zbierať fľaše a plechovky výmenou za rôzne odmeny. To by mali byť dostatočné stimuly na to, aby ľudia – či už domáci, alebo turisti – recyklovali. Opäť sú v hre lístky na dopravu, lístky na koncerty, výstavy a podobne.

Európskej komisii ide o to, aby toto riešenie bolo dlhodobé a dlhodobo atraktívne. Aby automaty napomáhali k lepšej a väčšej čistote miest a zlepšovali tak životné prostredie.