Osobný mobilný kávovar

Aby už aj tak „preplnená“ situácia na trhoch s automatmi na kávu mala o zábavu postarané, prichádza ďalšia novinka – MoJoe. Je to osobný mobilný kávovar. Je len o niečo väčší ako cestovný hrnček a uvarí kávu kedykoľvek a kdekoľvek.

Nie je žiadnym tajomstvom, že káva je neustále rastúci segment. Rovnako nie je tajomstvom, že spotrebitelia doslova milujú čerstvú kávu. Tohto trendu sa chytili aj v Baltimore, v MoJoe Brewing Company.

MoJoe funguje úplne jednoducho, nech ho použijete kdekoľvek. Cestovný hrnček je doplnený o filter, ktorý bezpečne zadržiava kávovú usadeniny. Káva je bezpečne uzatvorená vďaka veku. Môžete si ju napríklad nadávkovať ešte doma a pripraviť až na výlete v horách. Jednu stranu hrnčeka naplníte vodou a jednoducho otočíte. Na druhej strane je cestovný hrnček, do ktorého sa čerstvá káva „preleje“ cez vnútorný systém. Ten je vybavený nabíjateľnou batériou. Voda sa varí na jednej strane, a hotová káva sa prečerpá na druhú stranu. Batériu odpojíte v momente, kedy je káva pripravená.

Pýtate sa, či ohrozí tento nápad kávovary na pracovisku? V kanceláriách asi nie. Ak je tam viac zamestnancov, a chcú piť kávu naraz počas jednej prestávky, určite využijú klasickejšie automaty na kávu. No pri cestovaní, výletoch do prírody, či rôznych potulkách, sa MoJoe môže ľahko stať nenahraditeľným spoločníkom každého milovníka čerstvej kávy.