Tradičný automat kombinuje lásku k hudbe, dizajn a vending

Často na týchto stránkach konštatujeme, že všetko je o nápade. Inak tomu nie je ani v tomto prípade.

Niektorí prevádzkovatelia automatov svoje služby rozširujú, prechádzajú na nové technológie, alebo ponúkajú rôzne propagačné akcie, kupóny, zľavy, vernostné programy... Celé roky sa prevádzkovatelia snažia skúšať nové veci, aby zlepšili svoje podnikanie. Vytvárajú partnerstvá, rozširujú siete... Sú však aj takí, ktorí sa s novými podmienkami nevedia vyrovnať a z vendingu odišli...

Toto však nie je prípad Andre Bramwella, zakladateľa Candyman Vending z Hustonu. V štáte Texas. Vlastne neurobil nič. Iba použil fantáziu a jeden obyčajný skvelý nápad.

Bramwell vstúpil do sveta vendingu v roku 2010. Práve v tom roku mnohí prevádzkovatelia z vendingu odchádzali. Miloval hudbu, a túto svoju lásku premenil do dizajnu automatu a jedinečného podnikania, čo mu ponúklo veľkú výhodu na trhu. Bramwell navrhuje a vyrába vlastné predajné automaty s hudobnými umelcami zo sveta rapu.

Bolo to jednoduché. Začínal s obyčajnými automatmi na žuvačky a loptičky. Ale svoje podnikanie rozšíril aj na nápojové automaty na vodu, a automaty na občerstvenie. Iba 6 mesiacov mu stačilo na to, aby sa stabilizoval a založil Candyman Vending. Teraz poskytuje tradičné nápoje školám a podnikom po celom Hustone. A stále to nie je všetko.

Aby svoje automaty zatraktívnil, rozhodol sa spojiť svet hudby a svet vendingu. Na Twitteri videl príspevok, ktorý tam umiestnil nezávislý umelec z Texasu, ktorý hľadal miesto na svoje propagačné materiály. Bramwell sa chytil šance a príležitosti a vytvoril tak vlastný automat pre tohto umelca. Teraz Bramwell vytvára obchodné partnerstvá s ďalšími umelcami. Spolupracuje s poprednými rapermi. Veľmi si cení napríklad najnovšie partnerstvo s raperom Riff Raff-om, ktorý je tiež známy ako Jody Highroller. Dnes má na konte už 200 takýchto automatov.

Podnikanie je vždy o nápade. Vo vendingu to v súčasnosti platí dvojnásobne.