Rekordné Expo 2014 v Pekingu

Celá výstava v čínskom Pekingu mala názov Asian Atractions Expo 2014, konala sa v dňoch 18-20. júna. Celkovo vystavovalo rekordných viac ako 9000 profesionálov, jej súčasťou bola aj konferencia pre účastníkov z celého ázijsko-pacifického regiónu. Vďačiť za to je možné enormnej expanzii priemyslu v Číne.

Predchádzajúci ročník sa konal v Singapure, no tento rok bol nárast v počte registrovaných účastníkov až o 67%. Rovnako rekordy padali aj v návštevnosti – viac ako 6500 návštevníkov predstavuje nárast oproti minulému roku o 80%.

Expa sa zúčastnili predávajúci, majitelia, manažéri, zástupcovia zábavných parkov, vodných parkov, rodinných zábavných centier, ZOO, akvárií, múzeí, vedeckých centier, realitných a developerských spoločností, rôznych pracovných stredísk... Celkovo malo svojich zástupcov 70 krajín a regiónov z celého sveta.

Jednotlivé expozície boli rozmiestnené na 9100 štvorcových metroch. Súčasťou boli aj doplnkové programy – semináre, výlety, akcie – ktorých počet prekročil 2500.

Za zmienku stoja aj ďalšie zaujímavosti:

-          6500 kvalifikovaných predajcov sa stretlo s dodávateľmi v odbore. Na tento účel boli organizované vzdelávacie semináre a workshopy. Spoločne hľadali nové nápady, informovali sa o dôležitých trendoch v tejto oblasti.

-          Účasť na odborných konferenciách a seminároch predstavovala 1200 konkrétnych prednášajúcich odborníkov.

-          Viac ako 300 ľudí sa zúčastnilo pracovných raňajok. Na nich mal príhovor Bill Ernest, prezident a generálny riaditeľ Walt Disney Parks and Resorts.

-          285 ľudí navštívilo Zakázane mesto a  Veľký čínsky múr.

-          Slávnostného otvorenia sa zúčastnilo 400 ľudí. A to aj vrátane otváracej recepcie, na ktorej sa rozoberali horúce novinky.

Výstavy Asian Atractions Expo 2014 sa organizačne už tradične ujala IAAPA – obchodné združenie predajných atrakcií. Spoločnosť IAAPA bola založená v roku 1918. Ide o najväčšiu asociáciu medzinárodného obchodu zameranú na zábavné zariadenia a atrakcie. Je zameraná na uchovanie a prosperitu priemyslu atrakcií. Centrála je v Alexandrii, vo Virgínii, v Spojených štátoch Amerických. Regionálne kancelárie sú v Bruseli, Mexico City a Hongkongu.

Budúci ročník Expo 2015 sa bude konať v Honkongu. 

{jamedia src="https://www.youtube.com/watch?v=Lm6-sJo_t0c" type="video" mtype="youtube"}