Kreatívny vending na športoviskách

Niekedy stačí nápad a svoj sen o úspechu môžete snívať kdekoľvek, nielen v Amerike. Svoje o tom vie manažér Padél Vending – Javier Ubeda Sosa.

„Všetko, čo sa vlastne stalo, a bolo impulzom, bolo jedno popoludnie, kedy som sa vybral hrať s priateľmi tenis. Nemali sme však žiadne loptičky a nebol čas, aby sme sa po ne niekde zastavili. Areál bol však vybavený automatom na žuvačky. Hneď mi napadlo, že toto je predsa riešenie,“ hovorí Javier Ubeda Sosa, ktorý je zároveň priemyselným inžinierom, a v tom čase bol dokonca nezamestnaný.

Urobil si prieskum. Vedel o tom, ako mechanizmus v automatoch funguje. Zisťoval si, aké rôzne technologické možnosti súčasný vending ponúka. Bolo to jeho vlastné podnikateľské dobrodružstvo, vlastný výskum, škola života v praxi. Javier začal navrhovať prototypy a tak prišiel na to, ako to vlastne celé zrealizovať.

Ako konštatuje, inšpirovali ho automaty pre deti – na plastové guľôčky, alebo čačky pre malých drobcov. Na základe ich systému pracoval na svojej verzii automatu. Dôležitá bola jednoduchá obsluha, nízke náklady na údržbu, a vhodný platobný systém.

Prvé automaty boli jednoducho na jednu euromincu, pretože spôsobujú menej problémov s platbami. Javier zároveň počítal s tým, že automat ponúka veľkú reklamnú plochu, a bolo by nemúdre to nevyužiť.

Exkluzivita je súčasťou vývoja aj tohto podnikateľského nápadu. Automaty sú vhodné nielen do športových centier, ale môžu byť využívané aj v hoteloch, v obciach, všade tam, kde sú športoviská... 

{jamedia src="http://www.youtube.com/watch?v=MoBxRqcgdlY" type="video" mtype="youtube"}