Knižnica v automate

Knižnica je miesto, kde v tichosti trávime voľný čas, a kde si vyberáme z obrovského množstva kníh žánrov všetkého druhu. Do tohto sveta kráča vending súčasnosti a budúcnosti. Knižnicu v automate na trh prináša aj talianska spoločnosť Magex pod značkou D-Tech.

Technológiu je možné vidieť aj na iných automatoch zameraných na doručovanie tovaru, či výpožičku. Automat sa skladá z počítača a rôznych priehradiek, v ktorých je možné si vyzdvihnúť knihy, alebo ich vrátiť.

Anglická spoločnosť prináša automat – model holdIT – ktorý sa zameriava výhradne na požičiavanie kníh. Predstavuje alternatívu najmä pre školy, ktorým šetrí čas, náklady a znižuje čakacie doby. Okrem toho automat ponúka oveľa flexibilnejší časový rozvrh pre užívateľa.

Skladovanie je úplne bezpečné a prispôsobí sa priestorom. Priehradky sú upravené tak, aby sa do nich zmestili knihy rôznych rozmerov, či väčšieho počtu. Počítač v automate vie reálne sledovať zoznam kníh, ktoré sú k dispozícii v rámci rezervácie, a zároveň dbá na ochranu osobných údajov.

Čitatelia môžu s automatom komunikovať prostredníctvom čiarových kódov, elektronických kľúčov, biometrie, alebo elektronických identifikačných kariet. Systém je tiež kompatibilný s mobilnými aplikáciami. Automaty spĺňajú bezpečnostné normy EU.

Jednotlivé moduly tvoria systém, ktorý je možné prispôsobiť objemu skladovania, náročnosti a objemu výpožičiek, či ďalších požiadaviek. Je možné využívať až sto priehradiek.

Prístup k automatu má prevádzkovateľ aj na diaľku, všetko v reálnom čase.

https://www.youtube.com/watch?v=-1d61MCCxL0