Z domu nakúpite – z automatu vyzdvihnete

Intel neustále dokazuje, že mu záleží na vendingu budúcnosti. Jedným z najnovších počinov tejto spoločnosti je inovácia automatov, ktoré by mali byť doplnkom nákupných stredísk. Určite potešia tých, ktorí neradi zdĺhavo nakupujú a chcú svoj čas využiť inak.

Warehous in a Box – WIB – je inteligentné zariadenie spolupracujúce s internetom. Poskytne tak zákazníkom dostatočný komfort, obzvlášť, ak sa vhodne nainštaluje. Zariadenie je navrhnuté tak, aby malo dostatočný úložný priestor a veľký katalóg položiek. Uskladňovať v tomto zariadení je možné tak kozmetiku, ako aj elektroniku, či liečivá.  Jednoducho všetko, čo je vending schopný distribuovať.

WIB je navrhnutý tak, aby mohol byť umiestnený v dopravných uzloch. Na miestach s ľahkým prístupom tak pre zákazníkov, ako aj pre kamenné predajne. Je schopný osloviť široké spektrum zákazníkov, čo zabezpečuje jeho všestranná ponuka. Umožňuje nákup z pohodlia domova, cez internet, alebo cez iPhone. Doma si pohodlne nakúpite a vo WIB si tovar už len vyzdvihnete.

Správca WIB môže rovnako pohodlne monitorovať ceny, vytvárať špeciálne akčné ponuky, či zadávať ďalšie technické parametre. Všetko za účelom neustáleho zlepšovania uvádzania produktov na trh, ochrany predajcu, ochrany spotrebiteľa.

V Taliansku už sú inštalované prvé pilotné modely v rámci reťazca supermarketov. V súčasnosti chce Intel s WIB expandovať na trhu.