Kópia kľúča z automatu

Kto z nás sa ešte nevymkol, alebo nestratil kľúče od bytu? Každý máme svoje skúsenosti. Príde návšteva, rodina, potrebujete nechať narýchlo náhradný kľúč susedom... Sú to situácie, s ktorými sa stretávame v živote bežne. Pritom k zámočníkovi musíte prísť vo vyhradenom pracovnom čase, čo sa nie vždy hodí. Všetko stojí financie, a najmä čas.

Vo svete vendingu je už automat, ktorý vám poskytne náhradný kľúč v akejkoľvek hodine. Rýchlo, jednoducho a bezpečne. Opäť pritom platí, že automaty spájajú tradičné podnikanie a technológie. KeyMe ponúka veľmi užitočnú a praktickú službu. Automat je prispôsobený na rýchle a jednoduché kopírovanie kľúčov. V súčasnosti je veľmi rozšírený v krajinách USA.

Automat si môže zapamätať váš kľúč aj virtuálne, prípadne môžete mať touto formou „uložený“ váš kľúč pre prípad straty, alebo zabuchnutia dverí. Tak sa ku kópii kľúča od bytu dostanete veľmi ľahko a rýchlo. Stačí stlačiť tlačidlo a dostať sa do systému. Za výrobu kľúča či už klasickou kópiou, alebo prostredníctvom virtuálnej fotografie, zaplatíte menej, ako u zámočníka.

V Spojených štátoch sú tieto automaty v prevádzke 8 mesiacov a vyrobili viac ako 10 tisíc kľúčov. Umiestnené sú v nákupných centrách a obchodoch, kde sú k dispozícii zákazníkom 24 hodín denne.

Pre tento systém automatu je najdôležitejšia bezpečnosť. Hlavne pokiaľ sa chcete dostať k virtuálnej kópii svojho kľúča na svojom osobnom účte. V takomto prípade prebieha registrácia pomocou odtlačku prsta klienta. Automat má v sebe integrovaný biometrický overovací systém.

Pri výrobe kópie kľúča automat neuchováva žiadne osobné údaje zákazníkov, takže žiadne údaje ako vaša adresa, alebo meno, nie sú zneužiteľné. Biometrické údaje sú zašifrované a chránené.

Výrobcovia veria, že nový automat – KeyMe - si získa obľubu aj v iných krajinách. 

https://www.youtube.com/watch?v=MXzuiSFB9uY