Advantech uvádza prototyp v spolupráci s Intelom

Advantech uvádza do sveta inteligentného vendingu prvý prototyp na základe technologických inovácií vytvorených v spolupráci s Intelom.

Ide o počítačovú platformu, ktorá umožňuje zlepšiť používateľské rozhranie na automatoch. LCD dotyková obrazovka, telemetria, interaktívna reklama, analýza dát v reálnom čase z viacerých miest... Predajný priemysel vstúpil do digitálnej éry, a tá otvára svet príležitostí. Byť „online“ aj vo vendingu je v súčasnosti kľúčové. Cieľom vytvorenia takéhoto prototypu automatu bolo „vytvoriť automaty viac osobné, interaktívne a zábavnejšie pre spotrebiteľa. Na druhej strane ponúkajúce výrobcom a prevádzkovateľom nové obchodné príležitosti, služby, a aplikácie pre analýzu dát,“ hovorí Jose Avalos, riaditeľ Retail Visual IoT Intel.

Advantech je prototyp pre skutočný svet. Nevytvárali ho na základe teoretických predpokladov, ale praktických skúseností, praktických riešení problémov, s ktorými sa dnes pasuje vendingový svet. Poskytuje širokú škálu riešení pre predajné automaty, umožňujúce pritom vlastný dizajn zariadenia. Dôvody sú jednoduché: iné potreby má automat na kávu, iné automat na občerstvenie. Niektoré automaty zohrievajú, iné chladia... Výrobcovia vítajú možnosť ľahšieho prístupu k dátam, prehľadnejšie výstupy a analýzy, centralizovanú správu zariadenia a celkové zjednodušenie komunikačných protokolov. Advantech svojou novinkou prepisuje dejiny chápania vendingu.