Venditalia už premýšľa o špeciálnej edícii na World Expo 2015

Brány Venditalie 2014 – najdôležitejšieho vendingového veľtrhu na svete – sa ešte ani poriadne nezatvorili, a už sa pripravuje špeciálna edícia pre rok 2015. Má nadväzovať na univerzálne expozície v Miláne, ktoré prebiehajú až do 31. októbra.

Hlavná téma sa točí okolo jedla so sloganom „Nakŕmme planétu, energia pre život“. Upriamuje pozornosť na kvalitu a bezpečnosť potravín a s tým súvisiacich technológií, vývojových procesov, predajných možností... Je to tak ideálna príležitosť ako opäť upriamiť pozornosť na vending.

Vending zaznamenáva záujem návštevníkov, spotrebiteľov, ale aj prevádzkovateľov. Silný nárast bol citeľný najmä vo Východnej Európe a v Latinskej Amerike. Rovnako je badať veľký záujem o technologický pokrok, nové trendy, nové produkty a značky, neustály záujem o sledovanie kvality, atraktívny dizajn, vybavenie... Toto všetko k vendingu už neodmysliteľne patrí.

Predajný priemysel neustále rastie. Stále ešte udržiava zamestnanosť. Aj napriek ekonomickej recesii prispieva k rozvoju ekonomických systémov krajín. Všetko je obchod. Vyžaduje si investície, podporu, kreativitu, ale aj potrebnú dávku odvahy. Možno práve preto sa mnohým prevádzkovateľom zdá byť nespravodlivý neustály atak zo strany politických predstaviteľov v podobe striktných pravidiel, sankcií, a ekonomických opatrení, ktoré obchodu bránia a nepodporujú ho.

Dobrý obchod znamená dobrú krajinu, dobrú spoločnosť. Kde sa nedarí obchodu, tam ani samotná krajina nenapreduje.