Prvý „semienkomat“ inštalovali v Kyjeve

Prvý „semienkomat“ nájdete v Kyjeve. Tento automat dávkuje semienka. Jeho zvláštnosťou je to, že semienka sú pražené a solené priamo pred očami kupujúceho. Vypražené semienka sú dávkované priehľadnou trubicou. A ešte jedna dôležitá vec. Okrem pohára plného semienok dostane zákazník ešte jeden – na odpad.

„Semienka sú chutné a zdravé produkty. Tie, ktoré kúpime v obchode, nie sú čerstvé a tak nie sú ani dostatočne chutné. Chceli sme preto dokázať, že môžeme jesť chutné semienka aj kultúrne,“ povedal riaditeľ ukrajinskej spoločnosti „Uni Automat“ Jurij Kondrat.

Dodal, že semienkomat bol vyvinutý na základe výroby popcornu v automate. Chceli, aby ľudia tieto vymoženosti neobdivovali len vo filmoch, ale aby ich mali ľahko dostupné aj vo svojom okolí. Nové automaty – semienkomaty – testovali a vyvíjali viac ako rok.

O semienkomaty prejavilo záujem aj zahraničie, a firma tam dokonca predala prvé automaty. Je pripravená ich rozšíriť všade tam, kde bude záujem. Pritom v Uni Automate naďalej pracujú na zlepšovaní a rozširovaní ponuky semienok.

https://www.youtube.com/watch?v=xHPSmQFgz5s