Selecta a Unicum predstavujú automaty novej generácie

Selecta, ktorá je v Európe nesporne jednotkou na trhu, a Unicum, výrobca zo St. Petersburgu, uzavreli strategické partnerstvo ešte v máji v roku 2013. Spoločne pracujú na automatoch budúcich generácií na predaj potravín a nápojové automaty. Vzájomné partnerstvo využíva znalosti a skúsenosti oboch spoločností. Spoločne tak rozvíjajú automaty na občerstvenie a studené nápoje. Spoločne pracujú na inovatívnom dizajne, technológiách a pohodlí pre spotrebiteľov. Vďaka tejto spolupráci Selecta predstavila novú generáciu verejných automatov, ktorých distribúcia začne na jeseň 2014.

Zásadné inovácie sa týkajú nového 15´´ palcového dotykového displeja s intuitívnym grafickým užívateľským rozhraním, s možnosťou predaja prostredníctvom nákupného košíka, a so zväčšením kapacity produktov až o 50%. Nové automaty majú nový dizajn s integrovanými bočnými panelmi pre reklamu, a novinky sa týkajú aj ergonómie. Čo sa týka servisu, nové automaty využívajú obojsmernú telemetriu ako prevenciu pri údržbe. Skracuje sa tak reakčná doba pre technické zásahy, a zároveň sa predlžuje prevádzkyschopnosť stroja.

 

Pre Selectu je zásadná inovácia

„Súčasťou našej strategickej koncepcie zariadení je snaha neustále inovovať naše produkty a ponuky služieb podľa požiadaviek klientov a spotrebiteľov. Atraktívne, moderné a exkluzívne vyvinuté zariadenia sú podľa firmy Selecta kľúčovým aktívom pre rozlíšenie v konkurenčnom trhovom prostredí,“ povedal Patrick Koller, prevádzkový riaditeľ pre rozvoj, zodpovedný za koncepciu vývoja nových zariadení v Selecta. „Rozhodli sme sa spolupracovať s Unicum vďaka ich vynikajúcim mechanickým zručnostiam a softvérovému inžinierstvu. Rovnako majú skúsenosti s obojsmernou telemetriou. Ďalšou výhodou je, že Unicum patrí pod materskú spoločnosť Uvenco Group, ktorá je popredným prevádzkovateľom v Rusku. To znamená, že Selecta sa spojila s partnerom, ktorý chápe význam prevádzkovej efektivity a celkových nákladov pri zabezpečení vývoja nových zariadení,“ uzatvára Koller.

Technologický riaditeľ Unicum Volodimir Lopatin zdôrazňuje, že toto partnerstvo zvyšuje možnosti spolupráce a podporuje a vytvára ideálne podmienky pre výrazný rast. „Zavedenie MOVE /názov spoločného projektu/ predstavuje pre Unicum neoceniteľnú príležitosť preukázať svoju spôsobilosť byť silným a spoľahlivým výrobcom. Byť spoľahlivým dodávateľom predajných automatov. Unicum má vynikajúcu povesť v zapracovávaní inovácií a v zbieraní skúseností v oblasti verejných predajných automatov.“

 

Prvá vyrobená rada je už rezervovaná

V nasledujúcich rokoch Unicum vyrobí viac ako 3000  zariadení pre Selectu. Prvých 1000 automatov je určených pre francúzsku štátnu železničnú spoločnosť SNCF, ktorá poverila Selectu vybaviť novými automatmi viac ako 800 železničných staníc. Model určený pre SNCF majú atraktívny dizajn s priehľadnou obrazovkou zobrazujúcou väčšiu škálu výrobkov, automaty sú  vybavené digitálnymi technológiami, využívajú bezkontaktné platobné metódy. Spotrebiteľom poskytujú aj ďalšie funkcie, ktoré im zjednodušia obsluhu a poskytujú im jedinečný zážitok.