Na Amusement Expo predstavili dve novinky v hudobných automatoch

AMI Entertainment Network

Na tohtoročnom Amusement expo v Las Vegas predstavili dvoch nových hudobných titánov. V oboch prípadoch ide o digitálny jukebox. Nové hudobné automaty - TouchTunes Interactive Networks a AMI Entertainment Network – predstavili na konci marca. Ukázali, čo je na nich nové a v čom aktualizujú predchádzajúce.

Obe spoločnosti predstavili nový vonkajší obal jukeboxu. TouchTunes obsahuje herné centrum Playdium, ktoré je menším doplnkom spoločnosti Virtue. Má 13´´ monitor, a je hranatý. Vhodný pre montáž na stenu. A pretože váži iba 30 kg, jeho inštaláciu zvládne aj jeden človek. AMI predstavila spoločnosť Continental. Ide o Jukebox určený pre hudobné video. Kým TouchTunes predviedol jukebox s novým zábavným systémom, AMI ponúka zobrazenie nových funkcií a podporu pre Tap TV.

Podľa TouchTunes herné centrum Playdium kombinuje revolučný hudobný zážitok, ktorý umožňuje jukeboxu sledovať hudobný vkus každého miesta. Má elegantný dizajn a jeho hardvér výrazne zjednodušuje servis a podporu pre prevádzkovateľa. Rovnako ako jeho predchodca Virtue, ktorého TouchTunes prvý krát nazval šikovným jukeboxom, obsahuje herné centrum Playdium, ktoré podporuje viac služieb na podporu hudby, vrátane mobilných aplikácií, karaoke a Photobooth. Je vybavený inteligentnou diagnostikou, ktorej cieľom je znížiť počet servisných zásahov a uľahčiť vzdialenú podporu. Výhodou je aj dvojdielna modulárna konštrukcia. Základnú jednotku systému je možné okamžite vymeniť. Stačí ju len vybrať a nahradiť novou. Pôvodnú tak jednoducho pošlete na prípadnú opravu, a dovtedy využijete náhradný systém. Potom ľahko všetko uvediete do pôvodného stavu.

Herné centrum Playdium používa softvér TouchTunes OpenStage 2, ktorý umožňuje monitorovať hudobný výber používateľov. Využíva výkonné nástroje na filtráciu výberov. Hudobnú ponuku tak prispôsobuje prianiam používateľov, upozorňuje na najhranejšie piesne, umelcov a najžiadanejšie výsledky vyhľadávania.

AMI Continental ponúka 24´´ horizontálny dotykový displej s čítačkou na kreditné karty. Ponúka prevádzkovateľom možnosť zarobiť peniaze s novou hudobnou videoslužbou. Videoslužba bola predstavená ako doplnkový produkt pre AMI Rowe NGX dotykový jukebox, ktorý vysiela klipy priamo na televíznej obrazovke. AMI Continental je rovnako možné umiestniť na držiak na stene. Zákazníci majú možnosť vybrať si obľúbené piesne ich obľúbených umelcov prostredníctvom obsahu inštalovanom v hornej časti obrazovky. AMI knižnicu videí vybavila 10.000 hudobnými videoklipmi.

Naviac AMI ponúka nové možnosti a funkcie. Jukebox je vybavený Tap TV. Narrowcast interaktívne spolupracuje s televíznymi sieťami v baroch a reštauráciách. Stačí napríklad kliknúť na tlačidlo TV Poker a jukebox dokáže spojiť viacerých hráčov v štáte. K dispozícii sú herné virtuálne tabuľky až pre ôsmich hráčov. Hráči sú navzájom spojení virtuálne. Sledujú svoje karty a spravujú svoje stávky aj na svojich smartphonoch. K dispozícii majú k tomu zadarmo aplikáciu Tap TV.

Ďalšou z možností, ktoré AMI ponúka, je umiestňovanie propagačných reklám. Využíva na to Ad Manager 2.0. Tento nástroj umožňuje prevádzkovateľom vkladať do jukeboxu vlastné reklamné spoty. Môžu tak propagovať vlastné akcie a zľavy. Vytvorenie vlastného inzerátu pomocou Ad Manager 2.0 trvá len niekoľko minút a prevádzkovatelia ich môžu veľmi jednoducho kontrolovať a spravovať. Vedia si ich presne načasovať.

Obe novinky sú už prevádzkovateľom k dispozícii.