Kam zaradiť kašomat?

V tejto chvíli skutočne nevieme, do ktorej kategórie vendingu máme zaradiť kašomat, teda zariadenie, ktoré spracúva ako surovinu instantné prášky. Po spracovaní sú ich výsledkom instantné kaše. V každom prípade, prvý automat pod značkou Nestlé vyrába a ponúka instantné kaše najrôznejších chutí.
Nestlé Health Science v Španielsku predstavila prvý automat, ktorý v reálnom čase pripravuje prakticky okamžite podľa potreby kašovitú potravu pre nemocnice alebo hospice či iné sociálne zaradenia. Tento systém má svetovú premiéru a bol vyvinutý v spolupráci s Nestlé Profesional. To je spoločnosť, špecializujúca sa na ponuku jedál a nápojov mimo domova.
Poslaním spoločnosti Nestlé Health Science je priekopníctvo v nutričnom stravovacom riešení pre tých, ktorí z najrôznejších dôvodov nemôžu prijímať klasickú pevnú stravu s významným cieľom – zlepšiť kvalitu ich života do takej miery, ako sa len dá. Výsledkom tejto filozofie a troch rokov tvrdej práce je MixxPro, výdajný pult či automat, ktorý predstavuje významnú inováciu v oblasti výživy a zdravia.
Nový systém automaticky dávkuje raňajky, obed, desiatu a večeru. Sladké pokrmy práve tak, ako slané. MixxPro tiež dávkuje produkty v podobe želé. To znamená, že vo všetkých prípadoch ide kašovité receptúry s vysokou nutričnou hodnotou a hladkou, jemnou textúrou, pripravované najmä
pre pacientov s obmedzenou schopnosťou žuvania a prehĺtania.
Tento nový stroj má veľa výhod práve pre nemocnice a zdravotné strediská. Okrem ľahkej manipulácie šetrí predovšetkým čas a je pripravený dodať stravu v čerstvom teplom stave, kedykoľvek je to pre pacienta vhodné.
MixxPro má priekopnícku technológiu, ktorá zaručuje maximálnu mikrobiologickú bezpečnosť. Okrem toho, tento systém zvyšuje ziskovosť znížením prevádzkových nákladov a opravných položiek v prepočte na porciu podaného jedla a účinne zabraňuje predávkovaniu, stratám alebo plytvaniu s jedlom.