Blíži sa čas open air aktivít

Jar prišla príliš rýchlo a možno zaskočila práve tak, ako každoročne vie  zaskočiť zima všetkých tých, ktorí sa pohybujú na našich cestách.
Čoraz viac podujatí pre verejnosť sa bude organizovať v otvorených priestoroch, na kúpaliskách, v prírodných areáloch a amfiteátroch. Na takéto účely môže slúžiť malá a možno na pohľad úsmevná inšpirácia.
Na slovensku sme už roky zvyknutí na to, že počas takýchto akcií sa zídu stánkari zo všetkých kútov krajiny, ponúkajú cigánsku, čapované nápoje, ale to všetko je s obsluhou a náročné na ľudský potenciál i prácu. Nehovoriac o hygienických zásadách predaja.
Vo svete predajných automatov už však existuje alternatíva – predajné vozy. Na nadstavbu nákladného auta sa namontujú predajné automaty, ktoré od horúcej pizze, hranolkov a iných teplých jedál ponúkajú cez horúce nápoje a studené nápoje aj rýchle slané a sladké občerstvenie, hygienické potreby a napríklad aj hračky. Automatmi takto vybavený náklaďák fakticky plní funkciu minihypermarketu, avšak nepotrebuje na obsluhu zákazníkov okrem vodiča, ktorý ho privezie, a napojenia na zdroj energie, už žiadnu ďalšiu vynaloženú námahu.
Počas víkendových aktivít vie takéto zariadenie uspokojovať zákazníkov hoci aj len pripojené na generátor elektrického prúdu, tovar je chladený, uložený proti akejkoľvek kontaminácii naozaj predpisovo a je dostupný 24 hodín denne podľa potreby na mieste.