Automat špecializovaný do telocviční

A nejde o žiadne energetické nápoje, alebo ovocie v podobe multivitamínov. Do praxe prichádza sortiment vo svete vendingu skutočne originálny.
Spoločnosť Artidis zo švajčiarskeho Bazileja inštalovala v Španielsku prvý Protein Low-Cost Automat, ktorý v podobe prototypu bolo možno vidieť na vlaňajšej výstave Vendibérica. Tento automat predáva cenovo dostupné proteínové nápoje.
Proteínové nápoje namiešané z bielkovinových doplnkov výživy sú najdôležitejším krokom pri snahe naberať svalovú hmotu alebo ju udržiavať pri procese spaľovania podkožného tuku. K absolútne kľúčovým časom prijímania srvátkového proteínu patrí ráno po zobudení a okamžite po tréningu. Odporúča sa však konzumovať proteíny aj pred tréningom a pred spaním. Ak by ste mali skonzumovať len jednu dávku proteínu denne, uistite sa, že to bude hneď po tréningu. Ide totiž o najlepší čas pre príjem srvátkového proteínu, ktorý po tréningu dodá telu stavebný materiál potrebný pre obnovu a rast svalovej hmoty. Navyše, ak telu bielkoviny nedodáte, začne si ich brať samo zo svalov, aby tak napravilo svalové poškodenia v precvičovaných oblastiach. O svaly tak budete prichádzať. Tiež by ste mohli jednu dávku pridať aj hodinu po cvičení, ale tam skôr odporúčame prijať bielkoviny z pevnej stravy.
Nový proteínový automat ponúka všetky nápoje v chladenom stave. V priestoroch telocvične vzhľadom na svoju konštrukciu zaberie minimum plochy. Je vybavený mincovníkom, avšak umožňuje aj bezhotovostné platby. Zabudovaný vodný filter garantuje použitie vody najvyššieho stupňa kvality.