Aj na vandalov možno vyzrieť

Oblečte jednoducho svoj automat do „brnenia“. Pri použití ochranného krytu na predajný či nápojový automat sa podstatne zníži riziko poškodenia alebo vykradnutia. Takto upravené stroje v podstate netreba opravovať z dôvodu násilného poškodenia, oni sa totiž poškodiť nedajú pri bežných vandalských útokoch. Výrobcovia ochranných krytov dokumentujú takmer 100 percentnú účinnosť.
Ochranné kryty si možno zabezpečiť v klasickom prevedení alebo vo verzii termo, ktorá zaručí bezproblémovú prevádzku stroja aj v zimnom období. Pri krytoch sa však ochrana predajných automatov nekončí. Na trhu sú dostupné oceľové nerozbitné pokladničky na mince a bezpečnostné zariadenia do priestoru na vhadzovanie mincí.
Často sa pri takto zabezpečených automatoch montuje aj prídavná bezpečnostná skrinka, slúžiaca ako medzisklad tovaru či pohárov. Buď je ukotvená na bezpečnostný kryt, alebo je včlenená do interiéru.
Náklady na takéto zabezpečenie automatu spravidla neprekročia 10 percent z jeho nadobúdacej ceny. Napokon v podstate z lacného plastového automatu si možno vyrobiť bezpečnostne vybavené predajné zariadenia. Investície sa zvyknú rýchlo vracať v podobe úspor za krádeže, rôzne poškodenia a naviac, takéto zabezpečenie vandalov odrádza od takmer zbytočného a márneho úsilia.