Automaty s doručením až do úst

Je nedeľa a preto si určite môžeme dovoliť aj ľahšie inšpirácie, ako počas pracovného týždňa. Náš portál zaujala táto aktivita študentov z USA.
Volá sa Cannon Fire a ide o zariadenie, ktoré po výbere konkrétnej drobnosti, sladkosti či inej pochúťky z ponuky predajného automatu a po jej zaplatení zákazníkom pokračuje v „doručení“ tovaru nie do domu, ako je obvyklé, ale priamo do úst.
Študenti z Olin College of Engineering neďaleko Bostonu totiž vypracovali automatickú dodávku tovaru do absolútneho extrému.
Za necelých 250 dolárov skonštruovali zariadenie, ktoré nazývajú cukrárenské delo. Podľa priemeru použitej hlavne z neho možno do úst triafať všetko od žuvačiek až po koláčiky. Stroj či vlastne automat, pracuje so štyrmi servomotormi, má mimoriadne dokonalý a sofistikovaný zameriavací systém.
Pomocou špeciálneho software zhodnotí dostupné parametre, hmotnosť tovaru, výšku a vzdialenosť zákazníka a mnohé iné vstupné dáta. A potom už len vystrelí koláčik pod potrebným, ale neškodným tlakom tam, kde by mal spôsobiť chuťovú rozkoš, teda, do úst. Automat už má ochrannú známku, ale treba dodať, že občas sa ešte nie celkom trafí. Napriek tomu na spomínanej škole už s úspechom obsluhuje zákazníkov a občas sa postará aj o pochopiteľné úsmevy okoloidúcich.
Ak by to aj hneď nebol stopercentne fungujúci prototyp, povedzte, kde na svete majú predajné automaty s tovarom zvaným úsmev?