Zlaté časy pre vending vo Francúzsku

Francúzsko totiž so svojou socialistickou reprezentatívou na tlak odborov ustupuje a v blízkej budúcnosti obmedzí dĺžku predaja v kamenných obchodoch.
Tento proces sa v podstate už začal, pretože aj mnohé súdy už vydali rozhodnutia o protizákonnom „vykorisťovaní“ zamestnancov predajní. V každom prípade bude vo francúzsku zavreté celoplošne počas nediel, mnohé predajne budú v iných dňoch musieť skrátiť čase predaja tak, aby boli zavreté väčšinou už do 22. hodiny.
Paradoxne, proti takýmto krokom sú neraz aj zamestnanci takto postihnutých predajní. Skrátený pracovný čas automaticky totiž znamená zníženú mzdu. Tento dopad bude citeľný najmä pre brigádnikov.
„Upozorňujeme našich milých zákazníkov, že náš obchod a služby v ňom pre verejnosť nebudú nasledujúcich tridsať minút prístupné pre verejnosť“ - takýto oznam je pre nakupujúcich vo Francúzsku celkom bežný.
Operátori vendingového priemyslu momentálne mapujú predajnú sieť tých spoločností, ktoré budú prinútené zatvárať svoje prevádzky a okamžite sú pripravení nasadiť tam svoje automatické predajne. Táto situácia určite povedie k tomu, že rýchlo vznikne celkom nové odvetvie vendingu – akési automatické supermarkety, v ktorých sa síce nebude porušovať zákon, ale bude sa v nich dať nakupovať v podstate neobmedzene.