Gruppo Argenta dostala injekciu

KKR Asset Management , investičná spoločnosť so stopercentnou dcérskou spoločnosťou KKR, poskytla približne 100 miliónov eur na financovanie chodu spoločnosti Gruppo Argenta. Finančné prostriedky sa skladajú z pôžičiek a vlastného kapitálu a budú slúžiť k čiastočnému splateniu existujúcich pôžičiek. Na druhej strane podporia potrebné rastové ciele Gruppo Argenta.
„KKR je dlhodobý investor, odolný voči momentálnym finančným pohybom. Rád podporí spoločnosť ako Argenta . Už sedemnásť z našich portfóliových spoločností má pobočky v Taliansku a zamestnáva viac ako 3500 ľudí. Tešíme sa na ďalšie investičné príležitosti.“ To vyhlasujú predstavitelia spoločnosti KKR.
Argenta je jedným z popredných dodávateľov predajných automatov v Taliansku. Spoločnosť má 18 prevádzok v krajine, zamestnáva 1200 ľudí a celkovo má v Taliansku cez 88.000 predajných miest. Či už vo výrobných v podnikoch, kanceláriách, verejných inštitúciách, na vysokých školách, práve tak, ako na čerpacích staniciach, letiskách a v nákupných centrách. Približne 2 milióny predajov sa uskutočňujú denne. Spoločnosť ponúka plne automatické predajné automaty na teplé a studené nápoje a občerstvenie, rovnako aj polo-automatické, pracujúce s kapsulami na prípravu teplých nápojov. Firma je distribútorom značiek Illy, Lavazza a Nespresso.