Rusi nastupujú

Najväčší operátor a prevádzkovateľ predajných automatov vo východnej Európe Uvenco (Rusko, Ukrajina) vstúpil do spoločného podniku s Glimmer Europa. Glimmer marketinovo vedie Blair Jenkins, bývalý generálny riaditeľ SnackTime PLC. Vo Veľkej Británii je tretím najväčším prevádzkovateľom automatov. Uvenco je vo vlastníctve Borisa Belocerkovského, prominentného ruského podnikateľa a prezidenta Ruskej asociácie predajných automatov Automat (RNVA).
Uvenco prevádzkuje celý rad špičkových automatov s obojsmernými schopnosťami telemetrie. Väčšina modelov ponúka dotykovú obrazovku a má zabudovaný bezhotovostný platobný systém ako štandard.
Blair Jenkins, ktorý založil spoločnosť SnackTime operuje na trhu 7 rokov. SnackTime bol vo Veľkej Británii tretím najväčším predajným operátorom s viac ako 30.000 zákazníkmi.
Cieľom spoločného podniku je vytvoriť veľkú operačnú základňu vo Veľkej Británii. Británia je však len prvou spoločnou akvizíciou Uvenco v západných krajinách Európy.
Boris Belocerkovskij, predseda predstavenstva a majiteľ UVENCO v Rusku vyhlásil: „Rýchlo sme sa etablovali na vedúcej pozícii rebríčka predajných operátorova vo východnej Európe a teraz sa snažíme, aby sme naše technológie a skúsenosti mohli aplikovať aj v západnej Európe. Veríme, že Veľká Británia je ideálnym miestom pre začiatok Západoeurópskych operácií, pretože tamojšie prijatie nových myšlienok a pragmatických pracovnoprávnych predpisov je veľmi ústretové. Veríme, že kombinácia finančných prostriedkov Blaira Jenkinsa, jeho podnikateľských úspechy v Británii a najmä skúsenosti s obchodom a predajom z neho robia nášho ideálneho partnera.“
Blair Jenkins dodal: „Joint Venture nás stavia do vynikajúcej pozície vo Veľkej Británii. Sme v počiatočných rokovaniach s celým radom britských prevádzkovateľov a očakávame dokončenie našej prvej akvizície v Spojenom kráľovstve počas nasledujúcich niekoľkých mesiacov“.
V každom prípade, ak si niekto doteraz myslel, že Rusko je zaostalá krajina, hlboko sa mýli. Na vendingovom trhu to určite neplatí.