Šup psa do automatu

Autorom článku je chovateľ dobráckeho šesťročného labradorského retrívera, takže už týmto aj na našom webovom portáli chceme dať jasne najavo, že odsudzujeme akékoľvek pokusy o týranie zvierat či nebodaj kruté zaobchádzanie s nimi.
Na svet však prišiel automat s názvom Dog'O'Matic. Je to vôbec prvý automat na umývanie našich najlepších a nepochybne skutočných priateľov. Zdá sa to byť až neuveriteľné. Vynálezca pochádza z Francúzska a koncept má jednoduchý ako facka.
O samotnom prístroji Dog'O'Matic nateraz nie je k dispozícii viac technických detailných informácií.
Na druhej strane – samoobslužné umývacie zariadenie pre psíkov funguje spoľahlivo už roky po celom svete. Napríklad v Prahe ho inštalovali už v roku 2008 a kompletný kúpeľný servis pre psíka, ktorý však vykonáva ručne a dúfajme, aj s láskou, jeho chovateľ, stojí asi sto českých korún. Treba dodať, že doteraz sa v takýchto zariadeniach psíky kúpali v otvorenej a ľudským rukám prístupnej vani – nádobe.
V prípade zariadenia Dog'O'Matic ale nie sme si celkom istí náladami psíka po tom, ako ho strčia do stroja a zavrú za ním dvierka. Môžeme čo-to akurát usudzovať z naozaj prekvapeného pohľadu tvora na obrázku. Aké pocity mal havkáč Saint Bernard po kúpeľnej kúre, nám tiež nie je nič známe. V každom prípade, do sveta vendingu vstúpil naozaj plnoatomatický stroj na umývanie psíkov najrôznejších plemien. Je iba na chovateľoch, do akej miery podľahnú a do akej miery budú mať na zreteli pohodu a bezstresovosť svojho psíka.