Paríž otvára brány

Predajné veľtrhy v Paríži, zamerané na svet vendingu, sa začínajú. Už počas dnešného prvého, takzvaného novinárskeho dňa zaznamenali organizátori mimoriadny záujem. Niet div, Vending Paris 2014 ponúka to najlepšie zo sveta distribútorov automatov, zariadení pre ne, ako aj surovín, ktoré predávajú zákazníkom.
Navyše, ročník 2014 je mimoriadny v porovnaní s predchádzajúcimi už len v tom, že združuje až tri výstavy. Automat Paris, International Vending Show a Sandwich & Snack Show. Na výstavisku vo Versailles je pripravených viac ako 300 vystavovateľov ukázať svoje produkty a keďže výstavy sú predajné, robiť aj dobré obchody.
Mimoriadne pútavé sú ukážky výroby tradičnej talianskej pizzy, rodičom ťahajú peniaze z vreciek ich ratolesti pri predajných automatoch so sladkosťami.
Idea tohotoročnej výstavy nie je náhodná, iba vo Francúzsku rastie trh s rýchlym občerstvením oveľa rýchlejšie, ako predpovedali ešte pred piatimi rokmi tamojší aj tí najväčší optimisti. Ide o obrat v miliardách eur, ktorý tvorí 18 percent európskeho trhu. Na francúzskom území pôsobí viac ako 1250 predajných a servisných operátorov, vendingový priemysel tam zamestnáva 15300 zamestnancov a po celom Francúzsku je v aktívnej činnosti 637 000 predajných automatov.