Špecialista na cukríky

Je ním Pic N Mix, predajný automat, ktorý zákazníkovi ponúka desať možností výberu sladkosti podľa vlastnej chuti a vkusu.
Automat vyrobili v anglickom Leedse vo vývojovom teame Steva a Daniela Perkinsa. (Spoločnosť Pure Novelty.)
Automat disponuje desiatimi násypkami, z ktorých každá je schopná udržať hmotnosť až desať kilogramov sladkostí. Stroj obsluhuje zákazník pomocou dotykového rozhrania. Môže si tak zvoliť buď nemiešaný produkt, alebo zmes podľa vlastného výberu. Ostatné je na vnútornej technológii, ktorá jednotlivé sladkosti z vybraných zásobníkov zváži podľa želania zákazníka a na dopravníkoch ich pripraví do dávkovača. Jedna dávka je 200 gramov a vsype sa do praktického balenia v tvare pohárika.
Pic N Mix je vysoký 2,2 metra, široký asi 1,6 metra a hlboký necelých 70 centimetrov. Spoločnosť však tvrdí, že menší variant – bude asi o tretinu zmenšený – je už v záverečnej fáze vývoja. Do prevádzky by sa mal dostať v apríli.
Pic N Mix má široké uplatnenie v miestach ako sú bowlingové dráhy a zábavné parky, letiská, nemocnice, a školské areály a zoologické záhrady. Ponúka síce širokú škálu cukroviniek, ale výhradne od výrobcu Candyking. Je dostupný v Škandinávii, v Spojenom kráľovstve a v Írsku.
Vývojový team Pic N Mix upozorňuje, že prípadné plnenie inými výrobkami ako od spomenutého výrobcu môže spôsobiť nepresnosť vo vážení, ako aj časté zablokovanie dopravníkových systémov.