Zummo Z 40 začína

V decembrovom vydaní španielskeho odborného magazínu Vendibérica sa predstavil nový stroj výrobcu automatov na ovocné šťavy Zummo s typovým označením Z 40. Po dvoch mesiacoch od prvej verejnej zmienky vstúpi Z 40 od februára na reálny trh a to nielen ako ponuka spoločnosti, ale už aj zariadenie, ktoré je reálne nainštalované v stravovacích prevádzkach.
Zummo Z 40 je schopný vytlačiť za minútu až 40 plodov. Ide predovšetkým o pomaranče, grapefuity, citróny, mandarínky a granátové jablká.
Stroj je určený predovšetkým na miesta vysokého dopytu, ako sú hotely, supermarkety, kaviarne, reštaurácie, jedálne závodného stravovania. Je technologickým pokračovateľom zariadenia s označením Z 1.
V súčasnosti sú už známe viaceré variácie stroja, v ktorých vstupuje na trh, či už ide o skrine na podvozku, alebo, bez neho, dvojdielne, jednodielne, s rôznou výškou. K nim sú ešte ponúkané rôzne tipy veľkokapacitných zásobníkov na ovocie.
Medzi najambicióznejšie modely patrí:
Z40 Duo Plus : Stroj je umiestnený na kolesovom podvozku, umožňuje ľahký prenos.
Z40 Self Service Plus : Stroj je samoobslužný, ideálny pre veľké priestory.
Z40-Service Plus: Tento model je veľmi podobný vyššie popísanému, ale má nádrž na šťavu s objemom 7,6 litrov.
Výrobca pripomína dôležitú skutočnosť – počas celého technologického procesu prípravy šťavy nemôže dôjsť k jej kontaktu so šupkou ovocia. Preto nedochádza ani k jej prípadnej kontaminácii nečistotami, alebo, nepríjemnými esenciálnymi látkami.