EatWave skončil testovanie

Jedinečné zariadenie, ktoré v roku 2010 upútalo aj vedcov v Silicon Valley, ktoré v roku 2011 začalo testovaciu prevádzku a ktoré sa v roku 2014 stalo oficiálne distribuovaným predajným automatom, dostupným pre záujemcov – operátorov, je v podstate automatická kuchyňa.
Je to naozaj významovo „prenesený“ popis, ale automat EatWave spoločnosti VENDture LLC spája v sebe viacero klasických kuchynských zariadení. Komorou počnúc, pokračujúc chladničkou, mikrovlnnou trúbou a končiac kávovarom.
Automat ponúka teplé a studené jedlá, k nim však dokáže zabezpečiť aj teplé a studené nápoje. Už prví zákazníci vysoko oceňujú úsporu priestoru, ktorý museli vo svojich kanceláriách, vysokoškolských internátoch, prípadne v iných ubytovacích zariadeniach predtým vyhradiť na zriadenie kuchyne pre zamestnancov či nájomcov. Ďalšie úspory dosiahli tým, že už nemusia zriaďovať a udržiavať viacero kuchynských prístrojov, ale stačí im na všetko jedno zariadenie.
Cenou takmer 12 tisíc dolárov sa môže zdať byť na prvý pohľad drahý, ale už prvé skúsenosti z ostrej prevádzky hovoria o výrazných úsporách.
Dokonca sa teší mimoriadnej obľube klientov najrôznejších internátov a nájomných ubytovacích zariadení. Nemusia telefonovať donáškovým službám, EatEave im pripraví horúcu pizzu na počkanie z vlastných zásob. Dokáže zohriať bagety, hamburgery, s mrazenými polotovarmi si poradí bez problémov.
Automat je štandardizovaný takmer pre všetky bežné rozmery balení výrobkov, určených pre vendingový obchod.
Okrem zohrievania dokáže aj chladiť – jeho súčasťou je mraziaci a chladiaci box, takže predaj zmrzlín a chladených nápojov mu nerobí žiaden problém.
EatWave je možné technologicky vybaviť všetkými bežnými druhmi a spôsobmi platobných procesov, ukazuje sa však, že najobľúbenejšími sa stali platby cez smartfóny.
Dva testovacie roky zhromaždili z asi 1300 predajných miest dostatok informácií, ktorými sa teraz vývojári O'Neil Sawh a Mark Hoyt intenzívne zaoberajú.