Správa: Čína, VMF 2017

Vďaka tomu, že bol postavený na dobrých skúsenostiach pri posledných štyroch ročníkoch, Medzinárodný vendingový veľtrh - China International Vending Machines & Samoobslužné zariadenia 2017 (China VMF 2017) uspokojivo prebiehal i tento rok v marci, v Guangzhou. V súlade s vývojom trendu sektora vendingu a predajných automatov v Číne, ktorý zaujímal na výstavnej ploche viac ako 11.000 metrov štvorcových, Čína VMF 2017 zhromaždil 21,080 domácich i zámorských návštevníkov a viac ako 230 výrobcov, dodávateľov a prevádzkovateľov a vystavovateľov ako: Easy Touch, ubox, Kubota, TKB, Fuji Electric, Easivend, Kimmo, TCN, Xingyuan, Fu Lei, Foxconn, Yinhai Star, Convenisun, LE Automat, Yile, Joyi Vendor, En-snow Group, atď. Boli rozdelené do troch hlavných tematických výstavných priestoroch: "Výrobca zariadení" , "Operátori" a  "Dodávatelia" pre: nápoje, rôzne predajné automaty, integrované systémy a potreby, multifunkčné  stanice s platobnými systémami, samoobslužné produkty, systémy monitorovania terminálov  a tak ďalej. Všetko bolo možné vidieť naživo vystavené na China VMF 2017.
Podniky zaslali stovky delegácií z viac než 56 krajín a regiónov ako Elektral a SVA Vending a MDV Group C, z Austrálie, Excalibur Refreshed Ltd a zo Spojeného Kráľovstva (UK) Mr. Snap, Henry's and MasterCard z USA, J2 Corporation a Winz Solution z Malajzie, Glimmering a Vending Dynamics Inc z Kanady, Ital expresso z Maroka, Connext Enterprise Pte Ltd zo Singapúru, FERSOMATIC, S.L. zo Španielska, OZON Delivery z Ruska, Perfect Way Vending Machine zo Spojených Arabských Emirátov (UAE), Kinoprokat-Ukraine Ltd z Ukrajiny, Younda European Co. z Iránu, atď. Jedným z najpôsobivejších aspektov výstavy bola rozmanitosť automatov. Široká škála výrobkov predajných automatov tu bolo možno nájsť: od tých najbežnejších až po tie nekonvenčné, ako sú napr. na predaje čerstvého ovocia, zeleniny, morských rýb, mäsa, losov lotérie, čerstvo lisovaných štiav, tvárových masiek, teplých jedál a iné, čo silne ukazuje na trend rozmanitosti kam sa v súčasnosti vending uberá.
Tým, že je to najvplyvnejšia predajná výstava v Číne, udalosť China VMF 2017 upútala pozornosť tlače doma aj v zahraničí. Získalo si to publicitu i od združenia NAMA (Národné Automatická asociácia Merchandising, Poľskej Vendingovej asociácie (PSV), Japonskej asociácie výrobcov automatov (JVMA), austrálskej vendingovej asociácie (AVA),  Asociacion Regia Reguladora de Operadores Vending Activos(ARROVA) a tak ďalej.